Blockhain Pazarlamayı Nasıl Etkiler?

0
304

Blockhain’in pazarlamaya etkisi, gerçek verilerin elde edilmesi yönündedir. Pazarlama amaçlı bir sosyal medya reklamı dijital ortamda paylaşıldığında, bu reklamın botlar tarafından veya gerçek kişiler tarafından görüntülendiğini tespit etmek güçtür. Blockhain ise pazarlamaya büyük etkisi olan reklamların kaç gerçek kişi tarafından izlendiğini ortaya koyar. Bu duruma bağlı olarak pazarlama ağının etkileşimler ile gerçekte ne kadar genişleyeceğini ve satış etkileşimlerinin reklam üzerinden ne kadar alınacağı öğrenilir. Blockhain seçim özelliği, Blockhain şeffaflık özelliği, kullanıcı koruması hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Blockhain Seçim Özelliği

Blockhain tercih özelliği hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Blockhain tercih özelliği pazarlamaya etki eden ve dijital pazarlamanın temeli olan reklam seçeneklerine yönelik uygulanır.
  • Tercih özelliği ile reklamı izleyen kullanıcılar, reklamı beğenip beğenmediklerini imgeler üzerinde bildirirler.
  • Tercih özelliği ile reklamda yer alan ürünün beğenilip beğenilmedi aktarılır.

Tercih seçeneğine bağlı olarak reklam ve ürünlerin kaç kişi tarafından beğenildiği öğrenilerek, pazarlama koşullarında sağlanacak olan başarı etkileşimi hakkında tahminler yapılır.

Blockhain Şeffaflık Özelliği

Blockhain şeffaflık niteliği hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Blochain şeffaflık özelliği pazarlama reklam videolarını izleyen bot ve gerçek kişilerin ayırt edilebilmesi koşulu ile sağlanır.
  • Aynı zamanda E-ticaret sitelerinde ürünlere yapılan yorumlar ne kadar gerçekçi ve bu yorumların ne kadarı bot içerikli tepsit edilir.
  • Bu durumlara bağlı olarak Blockhain pazarlama tahminlerinin yapılmasın, dijital pazarlama koşullarının takibinde şeffaflık sağlar.

Blockhain Kullanıcı Koruması

Blockhain üye koruması hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • E-ticaret pazarlama adreslerinde alışveriş yapan bir kullanıcının bilgilerinin adreslerden korunması Blockhain uygulaması kapsamında sağlanır.
  • Kullanıcı izin vermediği sürece kişisel bilgiler pazarlama adreslerince görüntülenemez.
  • Diğer yandan bir et-ticaret sitesi aynı yöntem ile kendi yasal bilgilerini koruma altına alırken, kullanıcılara bot kaynaklı olmayan doğru beyanlar iletmeye özen gösterir.

Blockhain reklam kalitesi yükseltme, botlardan korunma, kullanıcı bilgilerini koruma, şeffaf pazarlama yapma, pazarlama hacmini olumlu yönde büyütme, dijital pazarlama için doğru verilere ulaşma amaçları ile tercih edilen bir uygumla çeşidi olarak nitelenir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here