Pinterest Takipçi Arttırma Yöntemleri

1
8449
pinterest takipçi arttırma yöntemleri

Pinterest takipçi arttırma yöntemleri ile sosyal medya platformunu etkili ve doğru kullanmak son derece kolaydır. Sosyal medya platformlarının hepsinde olduğu gibi Pinterest üzerinde de en önemli konu takipçi sayısıdır. Özellikle Pinterest aracılığıyla reklam, pazarlama ve satış yapmak isteyen kişiler veya firmalar için takipçi sayısını arttırmak daha fazla kitleye ulaşmak için önemlidir. Henüz diğer sosyal medya platformlarına göre daha yeni bir ortam olan Pinterest üzerinde takipçi kasma konusunda aşağıdaki adımları kendiniz izleyebilir veya bu konuda sizlere anlattığımız ücretli desteklerden yararlanabilirsiniz.

Pinterest Hesabınızı Diğer Sosyal Ağlarınızda ve Web Sitenizde Paylaşın

Pinterest diğer Facebook, Twitter gibi platformlara göre çok daha yenidir ve kullanıcı sayısı da onlara göre daha azdır. Var olan sosyal medya hesaplarınızla Pinterest hesabınızı bağlamanız hem oradaki takipçilerin sizi takip etmesine hem de Pinterest hesabı olmayan kişilerin üye olarak takipçiniz olmanıza olanak tanır.

Facebook veya Twitter hesabınızı Pinterest hesabınıza bağlamak için şu adımları izlemelisiniz;

  • Pinterest profilinize girin.
  • Profilinizdeki ayarlar kısmına gelin.
  • Ayarlardan “sosyal ağlar” seçeneğini bulun.
  • Sosyal ağlar kısmına tıklayarak var olan hesaplarınıza göre gerekli izinleri verin. Örneğin Facebook hesabınız varsa “Facebook ile bağlan” kısmındaki izinleri verip seçeneğinin altındaki eveti işaretlemelisiniz. Bunu var olan diğer sosyal medya hesaplarınız içinde yapmalısınız.

Düzenli ve Güncel İçerik Paylaşın

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Pinterest üzerinde de etkileşimler önemlidir. Daha fazla kullanıcı çekmek, paylaşımların kullanıcılar tarafından beğenilmesi etkileşim sayısını ve buna bağlı olarak takipçi sayısını arttırmada etkilidir. Güncel olarak oluşturduğunuz panolarda ilgili fotoğraflar paylaşın. Düzenli olarak panolarınızda içerik akışı sağlamanız profilinizin güncel olduğunu göstermektedir.

Düzenli bir şekilde güncel içerikleri kendiniz paylaşmaya alternatif olarak ücretli hazır paketlerde satın alabilirsiniz. Otomatik Pin paylaşımı yapan firmalar bulunmaktadır. Takipçi sayısını arttırmak veya Pin paylaşımı için alternatif paketler sunan firmalardan ücret karşılığında hazır paketler satın alabilirsiniz. Alacağınız paketlerde takipçi sayısı ve Pin sayısı arttıkça ücrette artacaktır.

İçeriklerinizi Panolarda Gruplandırın

Pinterest takipçi arttırma için ilgili paylaşımlarınızı bir panoda toplayın. Birbiriyle alakalı paylaşımları aynı panoda toplayarak takipçilerinizin ilgilerine göre içerikleri düzenli ve kolay bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde hazırlanmış profiller takipçiler için daha sağlıklı görünmektedir.

İlgili Profilleri Takip Edin

Pinterest takipçi arttırma tüyoları içinde en dikkat etmeniz gerekenlerden biri de farklı profilleri takip etmektir. Farklı profilleri takip etmek genellikle takibe takip anlayışından her sosyal medya üzerinde yapılmaktadır. Ancak takipçi sayınızı arttırırken hedef kitleniz doğrultusunda arttırmak önemlidir. Çünkü hedef kitlenizden gelen takipçiler hem daha kalıcı hem de sizin için daha verimli olacaktır. Bu nedenle ilgili profilleri takip etmelisiniz. İlgili profilleri takip ederek hem o profilin sizi takip etmesini hem de o profilin takipçileri tarafından takip edilmenizi sağlar.

İlgili İçerikleri Beğenin ve Yorum Gönderin

İlgili profilleri beğenmek kadar ilgili içeriklere yorum ve beğeni yapmak da takipçi kasmak için etkilidir. Takipçi sayınızı doğru şekilde arttırmak için beğeniler ve yorumları hedef kitlenizle doğru orantılı şekilde yapın. İlgili paylaşımların altına yapacağınız nazik yorumlar o Pin’i görenler tarafından profilinizin görüntülenmesine ve takipçi sayınızın artmasına katkı sağlayacaktır.

Pinterest Takipçi Sayısı Arttırmak İçin Alabileceğiniz Ücretli Hizmetler

  • Pinterest hesabınıza hayran alabilirsiniz. Oluşturulan hayran paketleri ücretleri sayıya göre değişmektedir. Ne kadar çok hayran alırsanız o kadar çok ücret ödemeniz gerekecektir.
  • Pin etkileşimi patekleri ile dilediğiniz Pin’inizin etkileşim sayısını arttırabilirsiniz. Böylelikle daha çok kişiye ulaşacak ve Pin’iniz daha ön plana çıkacaktır. Bu sayede takipçi sayınız da görüntülenmenizde artacaktır.
  • Repin paketleriyle Pin’lerinizin daha fazla kullanıcının panosunda olmasını sağlayabilirsiniz. Repin bir kullanıcının panosuna eklediği Pin’i başka bir kullanıcının panosuna eklemesine denir. Bu işlem sonrası başkasının Pin’ini panosuna ekleyen kişinin takipçileri de Pin’i görüntülerler. Böylelikle Pin’nizin etkileşimi artar. Twitter ‘da bulunan Retweet ile aynı mantıktır.
  • Pinterest hesabınızda düzenli, olarak paylaşım için hizmet veren uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Böylelikle özel olarak gerçek kişiler hesabınızın ücret karşılığında profesyonel olarak yönetilmesini ve takipçi sayısının arttırılmasını sağlayacaktırlar.

Pinterest takipçi nasıl arttırılır konusunda son olarak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta istatistiklerdir ve Pin istatistiklerinizi takip etmeniz hangi Pin’lerinizin ön plana çıktığını anlayarak o noktaya yönelmeniz için son derece önemlidir.

5

Pinterest Takipçi Arttırma Yöntemleri

Pinterest takipçi arttırma yöntemleri ile sosyal medya platformunu etkili ve doğru kullanmak son derece kolaydır. Sosyal medya platformlarının hepsinde olduğu gibi Pinterest üzerinde de en önemli konu takipçi sayısıdır. Özellikle Pinterest aracılığıyla reklam, pazarlama ve satış yapmak isteyen kişiler veya firmalar için takipçi sayısını arttırmak daha fazla kitleye ulaşmak için önemlidir.

Sending
User Review
4.42 (12 votes)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here