Linkedin Takipçi Arttırma Yöntemleri

1
3776
linkedin takipçi arttırma yöntemleri

Linkedin takipçi arttırma tüyoları ile etkileşim ağınızı büyüterek iş dünyasında ki tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. İş dünyasında kalıcı bir yer edinmek ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanmak isteyen ve nitelikli çalışan arayan iş verenlerin buluşma noktası olan Linkedin dünya çapında 300 milyon kullanıcıya sahip bir sosyal platformdur. Türkiye’de iş dünyasında sıklıkla kullanılan bu platform üzerinden hayallerinizde ki işe sahip olabilir, bilmediğiniz konular hakkında tavsiyeler alabilir, iş arkadaşlarınızla etkileşim kurabilirsiniz. Ülkemizde Turkcell, THY, TAV, AvivaSa, Doğuş Holding gibi birçok dev firma nitelikli eleman ihtiyacında Linkedin’den faydalanmaktadır.

Günlük Eklediğiniz Bağlantıya Dikkat Edin

Etkileşimi arttırmak için her gün belirli sayıda insanla bağlantı kurabilirsiniz. Bu yöntem linkedin takipçi arttırma için en iyi yöntemlerden biridir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta bu işlemi bir gün içerisinde değil de günlük belirli bir sayı ekleyerek yapmaktır. Eğer günlük belirli bir limitin üzerinde kişiye bağlantı gönderirseniz hesabınız kapanabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için yapmanız gereken şey her gün en fazla 1000 kişi eklemek olacaktır. Ayrıca 1000 kişiye tek tek bağlantı isteği zor geliyorsa internet üzerinde bulabileceğiniz tarayıcı kodları sayesinde birkaç saniye içerisinde ekleme işlemini yapmanız mümkündür.

Düzenli ve Sık Güncelleme

Günlük eklediğiniz kişilerden bağlantı isteğini kabul edenlerin dikkatini çekmek için düzenli olarak durum güncellemesi yapmalısınız. Tabi yapacak olduğunuz bu paylaşımlar facebook, twitter ya da instagram gibi mecralarda yapılan paylaşımlardan farklı olmalıdır. Örneğin sektörünüz ile alakalı blok yazıları, dikkat çekici yenilikler, bilgi verici sunumlar paylaşımı yapabilirsiniz. Hatta düzenli paylaşım yapmanız için oluşturulmuş HootSuite gibi araçları kullanarak yapacağınız paylaşımları zamanlayabilirsiniz. Bu sayede düzenli ve sık bir şekilde paylaşım yaparak bağlantı kurduğunuz kişilerin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Paylaşımlarınızı Zenginleştirin

Linkedin takipçi nasıl arttırılır sorusunun cevaplarından biri de yapmış olduğunuz paylaşımlarda yatmakta. Düzenli olarak yapmış olduğunuz paylaşımları linkler, sorular, slaytlar ve görseller ile destekleyerek daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Sıkıcı uzun paylaşımlar yerine daha kısa ve etkileyici paylaşımlar yapmaya odaklanarak ilgi çekebilirsiniz. Bunun dışında profil bilgilerinizi güncel tutmak ve doğru bilgi paylaşımı yapmak arayan kişilerin sizi bulabilmesi açısından önemlidir. Ayrıca profilinizi düzenlerken imla kurallarına dikkat etmek sizi daha profesyonel gösterecektir.

Gruplara Katılın ve Açık Olun

Haftalık Linkedin tartışma gruplarına katılarak kendi fikirlerinizi ortaya sürmeniz dikkat çekmeniz bir diğer yoludur. Özellikle kendi alanınıza uygun grupları tercih ederek fikirlerinizi paylaşın. Ancak bilmediğiniz veya emin olmadığınız bir konu hakkında yorum yapmaktan da kaçının. Unutmayın ki bu tarz gruplarda alanında uzman birçok kişi bulunmaktadır. Ayrıca sektörünüzde bir marka olan kişileri mutlaka takip etmelisiniz. Bu kişilerin paylaşımlarına yorum yapmak ve sordukları sorulara cevap vermek sizi artı puanlar kazandıracaktır. Ayrıca yapacağınız yorumlarda açık ve net olmak alanınızda profesyonel olduğunuzu göstermenin önemli yöntemlerindendir.

Tavsiye Edilen Reklamları Kullanın

Eğer Linkedin kullanmakta ki amacınız ürün ve hizmetinizi tanıtmak ve satmak ise Linkedin tarafından size önerilen reklam tavsiyelerini dikkate alabilirsiniz. Reklam verdiğiniz takdirde markanızın bilinirliği artacak sayfanızın trafiği artacak ve satışlarınız ciddi anlamda yükselecektir.

Linkedin takipçi arttırmanın bir diğer yolu ise takipçi satın almaktan geçmekte. Hiçbir şeyle uğraşmanıza gerek kalmadan yüksek trafik çeken bir sayfaya sahip olmak isteyen kişileri tercih edebileceği bu yöntemde fiyatları etkileyen tek unsur ne kadar takipçi istediğiniz. Sizlere önerdiğimiz Linkedin takipçi arttırma yöntemleri arasından dilediğinizi uygulayarak kısa süre içerisinde beklediğiniz takipçi sayısına ulaşabilirsiniz.

5

Linkedin Takipçi Arttırma Yöntemleri

Linkedin takipçi arttırma tüyoları ile etkileşim ağınızı büyüterek iş dünyasında ki tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. İş dünyasında kalıcı bir yer edinmek ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanmak isteyen ve nitelikli çalışan arayan iş verenlerin buluşma noktası olan Linkedin dünya çapında 300 milyon kullanıcıya sahip bir sosyal platformdur. Türkiye’de iş dünyasında sıklıkla kullanılan bu platform üzerinden hayallerinizde ki işe sahip olabilir, bilmediğiniz konular hakkında tavsiyeler alabilir, iş arkadaşlarınızla etkileşim kurabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here