Youtube Abone Arttırma Yöntemleri

1
433
youtube abone arttırma yöntemleri

Yaklaşık 10 senelik bir geçmişe sahip dakikada 300 paylaşım yapılan ve günlük 5 milyara yakın video izlenen bir platform olmasıyla Youtube abone nasıl arttırılır sorusu ön plana çıkmıştır. Abone sayısına göre paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabildiğiniz için Youtube üzerinde en önemli konu abone sayısını arttırmaktır. Abone sayınız arttıkça trendlerde ve önerilen videolarda gösterilmeniz artacak, böylelikle de daha fazla kullanıcıya paylaşımlarınız gidecektir.

Youtube abone arttırma yöntemleri için ücret karşılığında alınan destekler ve kendinizin uygulayabileceği seçenekler bulunmaktadır. Aşağıda bahsettiğimiz yöntemlerle abone sayınızı arttırarak Youtube reklamları, ticari firmalar tarafından verilen özel reklamlar gibi farklı kanallardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Bir Kanal Açın veya Satın Alın

Sıfırdan başlayanlar ilk olarak bir Youtube kanalı açmalı veya satın almalıdır. Ücretsiz başlamak isteyenler kendi kanallarını tasarlayarak başlayabilirler. İlk yapmanız gereken hangi alanda içerikler oluşturacağınıza karar vererek ilgi çekici bir kanal adı belirlemek. Kanal logosu ve dikkat çekici videolar da hazırlamanız gerekiyor. İlk kez açtığınız kanalda bir video paylaşmak size bir şey kazandırmayacaktır. Ancak 15 – 20 adet video yükleyerek başlamanız daha iyi bir başlangıç olacaktır.

İkinci bir seçenek olarak ücret karşılığından önceden açılmış bir kanal alabilirsiniz. Youtube reklam gelirlerinden yararlanmak isteyenler için şart olarak 1000 abone ve 4000 saat mecburiyeti bulundurmaktadır. Yani kanalınız 1000 aboneye ulaşmadan ve 4000 saattir Youtube üzerinde var olmadan reklam geliri kazanmak mümkün değildir. Bu yüzden hazır 1000 abonesi olan ve 4000 saat şartını sağlayan kanallar satın alabilirsiniz. Ancak daha düşük ücret ayırmak istiyorsanız 1000 abonesi olan ancak daha 4000 saat sınırını aşamamış çok daha uygun fiyatlı kanallar satın alabilirsiniz. Böyle bir kanal aldığınızda yapmanız gereken paylaşımlarınıza dikkat ederek abone sayınızı arttırmak olacaktır.

Düzenli ve Sürekli Yeni İçerikler Paylaşın

Youtube abone arttırma için paylaşımlarınız çok önemlidir. Kaliteli içerikler hazırlayarak hem abone sayısını arttırabilir hem de kanalınızın daha çok yükselmesini sağlayabilirsiniz. İçeriklerinizde dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Haftada en az 4 – 5 adet video yükleyin.
 • Videolarınızda bir strateji belirleyin ve düzenli şekilde stratejinizde ilerleyin.
 • SEO kurallarını göz önünde bulundurarak videonuz için başlık, açıklama ve etiketler hazırlayın.
 • Videonuz için kapak resmini ilgi çekici belirleyin. İnsanların içeriğinizi açmadan önce karşılaştığı kapak resminin dikkat çekici olması daha çok kişinin videonuzu izlemesini sağlayacaktır.
 • Trendleri takip ederek insanların ilgisini en çok çeken videoların nasıl hazırlandıklarını ve içeriklerini inceleyin. Bu tarz ilgi çeken videoları örnek alın. Ancak burada taklit etmemeniz çok önemlidir. Taklit etmek yerine geliştirerek içeriklerinizi üretin.
 • Videolarınız için yapılan yorumlarla ilgilenin. Yorumlara tek tek cevap verin ve beğenin. Kullanıcı etkileşiminiz hem daha fazla kullanıcı çekmenizi sağlarken Youtube tarafından kanalınızda arama sonuçlarında daha ön plana çıkacaktır.

Kanalınıza Trailer Oluşturun

Kanalınıza gelen ziyaretçileri iyi karşılamanız önemlidir. Bunun için trailer oluşturun. Trailer kim olduğunuzu, içeriklerinizi ve neden kanalınıza abone olunması gerektiğini özetlemeli. Hazırladığınız trailer içten, samimi ve her bir alıcıya hitap etmeli. Eğer eklediğiniz trailer takipçi sayınızın artmasına yardımcı olmadıysa değiştirmelisiniz.

Hazırladığınız tanıtım videosu ilgi çekici olmalıdır. Bir filmin fragmanı gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki bir filmin fragmanı beğenilmediğinde izlenmesi de düşük oluyorsa sizin de tanıtım videonuz beğenilmezse abone sayınız düşük olacaktır. İlgi çekici bir tanıtım videosu hazırlamak için çok fazla sayıda abonesi olan Youtube kanallarının trailerını izleyebilirsiniz.

Ücretli Youtube Abone Arttırma Yöntemleri

Kendi çabalarınız dışında profesyonel olarak ücretli destek alarak iyi bir Youtube kanalı da oluşturabilirsiniz. Ücretli Youtube abone arttırma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Abone satın alabilirsiniz. Abone sayısına göre paketler halinde satın alım yapabilirsiniz. Aldığınız abone sayısı, Türk kullanıcılardan oluşması ve bot değil de gerçek kişilerden oluşması gibi kriterlere göre abone sayısı için ücretler belirlenmektedir.
 • Videolarınız için izlenme satın alabilirsiniz. 1.000, 2.000, 20.000, 100.000 gibi farklı rakamlarda paketler halinde aldığınız izlenmelerle videolarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Abone sayısında olduğu gibi aldığınız izlenme sayısı ve kalitesi arttıkça ücret de artacaktır.
 • Hazır kanal satın alabilirsiniz. 1.000, 10.000, 100.000 abone sayısına ulaşmış hazır kanallar satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Aldığınız kanalın abone sayısı ve Youtube geçmişi ne kadar fazlaysa ücreti de o kadar fazla olacaktır.
 • Kendi kanalınızı yönetme konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. Aldığınız desteğin kapsamına göre içerik hazırlama, içerikleri çekme gibi istekleriniz olabilir. İsteklerinize göre ücretler değişkenlik gösterebilir.

Youtube abone arttırma tüyoları olarak diğer sosyal medya hesaplarınızla hesabınızı bağlamanızı, video analizlerinizi sürekli takip etmenizi, abone olmayı kolaylaştırıcı butonları videonuza eklemenizi ve videolarınızın sonunda “kanalıma abone olmayı unutmayın” gibi ifadeleri kullanmayı unutmamanızı da tavsiye ederiz.

5

Youtube Abone Arttırma Yöntemleri

Youtube abone arttırma yöntemleri için ücret karşılığında alınan destekler ve kendinizin uygulayabileceği seçenekler bulunmaktadır. Abone sayısına göre paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabildiğiniz için Youtube üzerinde en önemli konu abone sayısını arttırmaktır. Abone sayınız arttıkça trendlerde ve önerilen videolarda gösterilmeniz artacak, böylelikle de daha fazla kullanıcıya paylaşımlarınız gidecektir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

1 YORUM

 1. Altına kalıbımı basabileceğim harika bir yazı. Abone arttırma yöntemlerine bir ekleme de ben yapmak isterim. Abone ol animasyonu eklenen videoların %48 daha fazla izleyiciyi aboneye çevirdiğini biliyor muydunuz? Bence deneyin ve farkı görün. Tekrardan paylaşım için teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here