Sosyal Medyada Neden Takipçi Satın Almamalısınız?

0
80
sosyal medyada takipçi

Sosyal medyada neden takipçi satın almamalısınız, sorusunun yanıtı başarılı reklamcılık işlemleri için böyle bir durumun dezavantaj olmasından kaynaklanmaktadır. Reklamcılık için kullanacağınız bir hesabınız varsa, özellikle takipçi satın almamalısınız. Takipçi satın almanız, profilinizin kalitesini düşürür. Bunun yanında profilinizin diğer insanlar için kullanılabilir olmasını engeller.

Satın Alınan Takipçiler Gerçek Değildir!

Satın alınma şeklinde size gelen takipçiler, gerçek insanlar değildir. Bot hesaplardır. Dolayısıyla arkadaşları ya da sosyal medya hareketleri de bulunmaz. Sosyal medya, bir gönderiyi beğenen kişinin arkadaşlarına o gönderinin gösterilmesi ile ilerler. Bu nedenle gerçek olmayan takipçilerin gönderileri de kimsenin ana sayfasına gelmez. Hiçbir gerçek insan gönderilerinizi göremez ve aslen takipçi sayınız düşer. Gerçek kişiler tarafından beğenilmeyen gönderilerin etkileşimi azalır. Bu nedenle gönderileriniz,  sandığınızdan az kişiye gönderilir. Dönüşümleriniz bu nedenle eksik kalır.

Hedef Kitlenizi Bulamazsınız!

Profiliniz kişisel de olsa, reklam hesabı da olsa, mutlaka bir hedef kitleniz bulunur. Hedef kitle bazen özenle seçilirken, kişisel hesaplarda genellikle tesadüfen meydana gelir. Ancak takipçi satın alma işleminde hedef kitlenizi bulamazsınız çünkü gönderilerinizi beğenen hiç kimse gerçek değildir. Bazı nadir durumlarda satın alınan takipçiler gerçek insanlardan olabilir. Bu durumda da yanlış kitleye ulaşım sağlarsınız. Yaptığınız paylaşımları hedef kitle olarak kabul eden kişiler zaten dolaylı da olsa bağlantılı olacaktır. Ancak takipçi satın aldığınızda ortaya çıkacak tablo, tamamen birbirinden kopuk profillerin gönderinizi beğenmesi şeklindedir. Bu nedenle gönderiler yanlış insanların ana sayfasına düşer. Dolayısıyla alacağınız 10.000 gerçek takipçi, gün geçtikçe azalacaktır. Yaptığınız harcama da boşa gitmiş olur.

Reklam Performansınız Düşer!

Sosyal medyada vereceğiniz reklamlar, takipçilerinizi esas alarak hedef kitlesini belirler. Eğer takipçileriniz bot hesaplardan oluşuyorsa, reklamlarınız da bot hesaplara gönderilir. Takipçilerinize ve takipçilerinizin etkileşimde bulunduğu profillere gönderilmesi gereken reklamların bot hesaplara gönderilmesi, amacına ulaşamamasına neden olacaktır. Dolayısıyla reklam performansınız düşer. Reklama vereceğiniz para artar. Bunun yanında kullandığınız sosyal medya platformu sizin profilinizi şüpheli olarak değerlendirerek gönderilerinizi kısıtlayabilir.

İstatistiklerinizde Hata Olur!

Takipçi satın alma işlemi yaptıysanız, yapacağınız gönderi istatistiklerinin ne kadarının gerçek kişiler tarafından beğenilip paylaşıldığını, ne kadarının bot hesaplarca etkileşimde bulunulduğunu bilemezsiniz. Bu nedenle gönderi takiplerinizde hata olur. İstatistik yaparken de tahmini etkileşim sayısında sorun yaşarsınız. Sahte hesapların da istatistiğe yansıması, nasıl bir reklam stratejisi izlemeniz gerektiği konusunda bilgi edinememenize neden olur. Takipçilerinizin yoğunluk durumlarını ve konumlarını görememeniz, reklam stratejinizi etkiler. Bu nedenle yanlış bir politika izlersiniz.

Başarının En Önemli Etkeni Sürdürülebilirliktir!

Başarılı bir profil için en önemli etken sürdürülebilirliktir. Bu nedenle profilinizdeki takipçilerde ani düşüş görülmesi, reklam açısından profilinizin başarılı olmadığı anlamına gelir. Takipçi sayınızdaki düşüşün aşırı düzeye varmaması, sosyal medya hesabınızın reklam açısından olumlu değerlendirilmesini sağlar. Bunun yanında takipçi sayılarındaki ani değişimler, profilinizi başarısız düzeye getirir. Satın alınan takipçiler, bot ya da gerçek kişi olması durumu değiştirmez. Satın alınmış takipçi asla devamlı değildir. Zaman içerisinde mutlaka takipçi sayınızda azalma görülür. Bu nedenle gerçek 1000 takipçi, satın alınmış 10000 takipçiden iyidir.

Doğal Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Takipçi sayılarını doğal bir şekilde arttırmak için yapılması gereken, kişilerin içeriklerini düzenlemeleridir. Kullanıcıların içeriklerini özenli bir şekilde hazırlaması, kaliteli içerik üretmesi ve özgün olması doğal takipçi sayısını arttırır. Bunun yanında kullanıcıları doğru kitlelerden seçmek için rakipleri takip etmek ya da benzer profilleri takip etmek, aynı tip profilleri tanımanızı sağlar. Bu da sizi hedef kitlenize, sosyal medya takipçi alma işleminden daha iyi tanıtır.

5

Sosyal Medyada Neden Takipçi Satın Almamalısınız?

Sosyal medyada neden takipçi satın almamalısınız, sorusunun yanıtı başarılı reklamcılık işlemleri için böyle bir durumun dezavantaj olmasından kaynaklanmaktadır. Reklamcılık için kullanacağınız bir hesabınız varsa, özellikle takipçi satın almamalısınız. Takipçi satın almanız, profilinizin kalitesini düşürür. Bunun yanında profilinizin diğer insanlar için kullanılabilir olmasını engeller.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here