Instagram Canlı Yayınları İçin Etkileşim Arttırma Tüyoları

0
1079

Instagram canlı yayınlarını daha çok kişiye izletmek için yapılabilecek şeyler şu şekilde sıralanabilir:

  • Doğru zamanda yayın açmak: Instagram’ın takipçiler üzerinde yaptığı analizlere erişerek takipçilerin en çok hangi saatte aktif olduğu bulunabilir. Türkiye’de akşam saatleri ve haftasonları daha çok insan Instagram’a girmektedir. İş saatleri canlı yayın için ideal kabul edilmez.
  • Duyuru yapmak: Belli bir süre önceden yayın hakkında duyuru yapmak sadık takipçilerin yayına katılmasını kolaylaştırır. Yayın için belli bir zaman dilimi seçerek her hafta o saatte yayın yapmak kişilerin bu yayınları alışkanlık haline getirmesine yarar.
  • Tema belirlemek: Instagram canlı yayını açan hesapların çoğu belli temalar üzerine kurulu olan hesaplardır. Bu temalar kapsamında yayın yapmak etkileşimi artırır.

Instagram Canlı Yayınları Ne İşe Yarar?

Instagram canlı yayın açma işlemi takipçilerle daha samimi bir ilişki kurulmasına yardımcı olur. Son yıllarda sükse yaratmış olan Instagram hesap ve kişiliklerinin ortak özelliklerinden biri hitap ettikleri kitleyle yakın temas halinde olmalarıdır. Bu temas sırasında hesap sahipleri ve hesabın kitleleri çeşitli konular üzerinde bilgi ve fikir alışverişinde bulunurlar. Bu interaktif ortam takipçilerin hesap sahibiyle daha yakın bir bağ kurmasını sağlar. Bu bağı güçlendirmek adına geliştirilen Instagram canlı yayını kişiler arasında en şeffaf çevrimiçi aktivitelerden biridir.

Instagram Canlı Yayını Nasıl Açılır?

Instagram canlı yayın açmak için yapılması gereken tek şey Hikaye eklemek için ekranın sol üstündeki simgeye basmaktır. Bu simgeye bastıktan sonra telefonun kamerası aktive olur. Altta yer alan seçeneklerden “CANLI” seçilerek Instagram canlı yayını açılabilir. Bu seçeneğe dokununca bir uyarı mesajı kişileri karşılar. Onay verildikten birkaç saniye sonra yayın açılır. O sırada uygulama içinde olan kimseler yayının açıldığını ekranın üstünden görebilirler. Bazı kişilere bildirim bile gitmektedir. Yayının açıldığı andan itibaren takipçilerin yayında toplanması birkaç dakika sürebilir. Bu nedenden dolayı yayının başında yayına gelmiş kişilerle sohbet ederek vakit geçirilebilir. Yeterli çoğunluk sağlandığında yayının ana konusuna geçilebilir.

5

Instagram Canlı Yayınları İçin Etkileşim Arttırma Tüyoları

Doğru zamanda yayın açmak: Instagram’ın takipçiler üzerinde yaptığı analizlere erişerek takipçilerin en çok hangi saatte aktif olduğu bulunabilir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here