Instagram Hikâyeye Nasıl Müzik Eklenir?

0
794

Instagram kullanıcıları hikâyelerine müzik eklemek özelliği Instagram’ın kullanıcılarına yeni sunduğu bir uygulama. Instagram kullanıcıları bu özellik ile birlikte artık hikâyelerinde paylaştığı fotoğraflara ve videolara şarkı ekleyebilecek. Instagram kullanıcılarının hikâyelerinde şarkılara yer verebilmesi için izlemesi gereken adımlar şöyledir:

  • Instagram’ın hikâyesinde paylaşmak istediğiniz fotoğrafı galerinizden seçin,
  • Instagram üzerinden hikâye paylaşma kısmında fotoğrafınızı seçmenizin ardından ekranı yukarı kaydırın veya etiket sekmesine tıklayın.
  • Bu sekmede yer alan “konum, konu etiketi, bahset” gibi seçenekler arasından “müzik” seçenini işaretleyin.
  • Akabinde müzik seçeneğinden sizin için tavsiye edilen müziklerden birini seçebilir ya da önerilenlerdeki müzikleri beğenmemeniz durumunda “müziklerde ara” seçeneği üzerinden istediğiniz müziğin adını yazarak aratın ve istediğiniz müziği ekleyin.

Bu adımları takip ettikten sonra Instagram hikâyeye müzik ekleme işleminiz tamamlanmış olacak.

Instagram Müzikleri Hangi Altyapı ile Sunuluyor?

Instagram hikâyelerinde müzik paylaşma özelliği Instagram ve Spotify ortaklığı akabinde eklenen bir özelliktir. Instagram hikâyelerindeki müzikler de bu sebeple Spotify altyapısı ile kullanıcılara sunulmaktadır. Dolayısıyla Spotify uygulamasında yer alan bütün müzikleri Instagram kullanıcıları hikâyelerinde paylaşabilir.

Instagram Neden Böyle Bir Girişim Yaptı?

Instagram’ın hikâyede müzik paylaşma özelliği eklemesinin sebeplerinden biri Instagram kullanıcılarının TikTok uygulamasına doğru kaymasıdır. Dolayısıyla Instagram’ın da TikTok ile rekabetini arttırmak için kullanıcılarının Instagram hikâyelerinde müzik eklemesini sağlayan bir uygulama getirdiği düşünülüyor. Bu özellik ile hem kullanıcılarının Instagram uygulamasında daha fazla ve daha keyifli vakit geçirmesini hem de diğer kullanıcılarının diğer sosyal platformlara kaymasını engellemek planlanmaktadır.

Müzik Ekleme Özelliğinde Şarkı Sözleri de Yer Alacak

Instagram’ın yeni geliştirdiği ve kullanıcılarına sunduğu hikâyede müzik paylaşımı özelliğinde şarkı sözleri de hikâyenin bir parçası olabilecek. 40 milyonu aşkın şarkının yer aldığı müzik kütüphanesindeki şarkıları paylaştıkları videolara ve fotoğraflara ekleyebilen kullanıcılar, şarkıların şarkı sözleri mevcutsa Instagram hikâyelerine müzik ekleme işlemiyle birlikte şarkı sözleri de otomatik olarak hikâye kadrajının bir kısmında bulunabilecek. Ayrıca Instagram kullanıcıları hikâyelerinde paylaştıkları şarkıların sözleri için kendi istedikleri yazı tiplerini de kullanabilecek. Böylece Instagram kullanıcılarının profillerinde paylaştıkları hikâyeler de daha özelleştirilebilir bir hâl alabilecek.

5

Instagram Hikâyeye Nasıl Müzik Eklenir

Instagram kullanıcıları hikâyelerine müzik eklemek özelliği Instagram’ın kullanıcılarına yeni sunduğu bir uygulama.

Sending
User Review
0 (0 votes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here