Google Nasıl Reklam Verilir?

0
150

Google reklam verirken öncelikle reklam türü seçilmelidir. Ulaşmak istenilen kullanıcıya göre seçilen reklam türünün sonunda Google üzerinden reklamınızı yöneterek daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmanız sağlanmaktadır. Google reklam sayesinde başarınızı Google AdWords üzerinden katlayabilirsiniz.

Google Reklamları İçin Ne Kadar Ödeme Yapılır?

Google reklam için yapılan ödemeler ziyaretçi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Başarı odaklı sunulan Google reklamlar sayesinde sitenizi reklam ile ziyaret eden kullanıcı sayısına göre belirlediğiniz tutar çarpılarak ödeme oluşturulmaktadır. Yapılan bu tutarları Google AdWords üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Google Reklam Nedir?

Google reklam, dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google üzerinden verilen reklamlara denir. Google reklam sayesinde internet siteleri diğer internet sitelerine göre üst sıraya çıkarak içeriğini daha fazla kullanıcıya sunmaktadır.

Google Reklam Türleri Nelerdir?

Google reklam türleri şunlardır:

  • Tarayıcı Üzerinden Direkt Yapılan Aramalar,
  • Görüntülü Dinamik Reklam,
  • Yeniden Pazarlama,
  • Youtube Üzerinden Reklamlar,
  • Ürün Listelemek,
  • Mobil Reklamlardır.

Reklam vermek isteyen kişiler bu reklam türlerinden erişmek istedikleri kullanıcılara göre olanı seçerek etkili reklam verebilirler.

Google Reklam Başvurusu Nasıl Yapılır?

Google reklam başvurusunu Google reklam desteği veren reklam firmaları tarafından ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Yapacağınız başvuruda sizin için sunulan reklam paketleri sunulmakta ve sizin o reklam paketleri içerisinden uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Google reklam sayesinde yapacağınız etkili reklamlar için başvurunuz sonucundu paketlere göre değişken ücretler istenmektedir. Aynı zamanda başvuracağınız reklam paketlerinde dilediğinizde iptal edebilir ve reklam sürelerini ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde bütçeniz ile en etkili reklamı verebilirsiniz.

Google Reklam İle Ziyaretçi Sayısını Arttırabilir Miyim?

Google reklamlar sayesinde ziyaretçi sayısını yüksek oranda arttırabilirsiniz. Ziyaret sayısı ile ilgili istatistiği Google reklam siteleri üzerinden ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ziyaretçi sayısı ile ilgili istatistikte Google arama motorunu kullanan kişilerin arama sonuçlarında tercih ettikleri siteler genellikle ilk sayfada ve üst sıralarda bulunan siteler olmaktadır. Bu ziyaret oranını da %87 olarak belirtmektedir. Yani 100 kullanıcının 87 tanesi Google reklam sayesinde sizin siteniz ile buluşmaktadır. Diğer durumlarda alt sıralarda kalan internet sitelerine bu oran sonucu düşük kullanıcı sayısı kalmaktadır.

5

Google Nasıl Reklam Verilir

Google reklam verirken öncelikle reklam türü seçilmelidir. Ulaşmak istenilen kullanıcıya göre seçilen reklam türünün sonunda Google üzerinden reklamınızı yöneterek daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmanız sağlanmaktadır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here