Google Anahtar Kelime Planlayıcı Nedir?

0
264

Google anahtar kelime planlayıcı SEO hizmeti veren şirketler ile herhangi bir alanda reklam oluşturmak isteyen bireylerin, oluşturacakları reklamların daha geniş kitlelere ulaşması için içerdikleri anahtar kelimeleri ve verileri düzenlemesi ve görüntülemesini sağlayan ve Google tarafından sunulan bir hizmettir. Daha çok SEO hizmetleri için kullanıldığı düşünülse de Google anahtar kelime planlayıcısının kullanım amacı reklam özelleştirmeleridir. Bu özellik sayesinde internet adreslerine reklam veren şirketler bu reklamların aldıkları tıklanma ve görüntülenme sayısı ile, kullanacakları anahtar kelimelerin bu tıklanma ve görüntülenme sayıları üzerinde olası etkilerini görebilirler. Kullanıcılar bununla birlikte reklamlarında kullanmak üzere yeni anahtar kelime fikirleri de edinebilirler.

Anahtar Kelime Planlayıcı Nedir?

Anahtar kelime planlayıcı Google reklamları üzerinde sunulan ücretsiz bir araçtır. Kampanyalar için anahtar kelime planlaması yapmak ve kampanyalar için uygun anahtar kelimeleri sunmak için tasarlanmıştır. Bireyler yapacakları kampanyaların istedikleri hedef kitlelere ulaşması ve daha çok görüntüleme alması amacıyla bu planlayıcıyı kullanmaktadırlar.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Anahtar kelime planlayıcısını kullanmak için öncelikle bir Google reklamlar hesabı sahibi olmak gerekir. Google reklamları hesabı üzerinden sağ üst kısımda bulunan araçlar kısmı ile anahtar kelime planlayıcısına erişilebilir. Buradan anahtar kelime planlaması yapılabilir ve anahtar kelimeler görüntülenebilir. Bu özellikten etkin bir şekilde faydalanmak için hesabın aktif tutulması gerekir. Son 15 ay içerisinde herhangi bir işlem yapılmayan hesaplar Google tarafından otomatik olarak devre dışı bırakılmaktadır. Devre dışı bırakılan hesaplar kullanıcılar tarafından yeniden etkinleştirilebilir ancak herhangi bir harcama yapılmaması halinde 90 gün içerisinde hesap yeniden kapatılır. Bu nedenle anahtar kelime planlayıcısını kullanacak bireylerin etkili kampanyalara sahip olması önerilir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Hangi Verileri Sağlar?

Anahtar kelime planlayıcısı ile birçok veri görüntülenebilir. PPC ve SEO uzmanları tarafından sıkça kullanılan anahtar kelime planlayıcısı ile görüntülenebilecek bazı veriler şunlardır:

  • Mobil arama hacimleri
  • Önerilen teklifler
  • Reklam gösterim payı
  • Anahtar kelimeyi temel alan yeni anahtar kelime fikirleri
  • Konumlar ve cihazlar için tahminler
  • Organik ortalama pozisyon ve gösterim payı
5

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Nedir

Google anahtar kelime planlayıcı SEO hizmeti veren şirketler ile herhangi bir alanda reklam oluşturmak isteyen bireylerin, oluşturacakları reklamların daha geniş kitlelere ulaşması için içerdikleri anahtar kelimeleri kullanırız

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here