Twitter Hikâye Özelliği Ne Zaman Gelecek?

0
271

Twitter’a hikâye özelliğinin yakın bir zamanda geleceği düşünülüyor. İlkin Snapchat uygulamasında gördüğümüz hikâye özelliği zamanla Instagram, Facebook, YouTube ve hatta WhatsApp gibi diğer sosyal platformlarda ve uygulamalarda da yer almaya başladı. Twitter da hikâye özelliği barındıran sosyal medya platformları kervanına katılmaya niyetli. Hatta bu Twitter hikâye özelliği için Brezilya’da birtakım testlere ve çalışmalara başladı. Brezilya’da başarıya ulaşması akabinde hikâye özelliğinin bütün ülkelerde aktif olarak kullanılması bekleniyor.

Hikâyelerde Video Süresi Kaç Saniye?

Hikâye özelliğiyle paylaşılan videoların uzunluğunun 140 saniye kadar olması bekleniyor. 512 mb boyutundaki videolar kaydırılarak Twitter’da hikâye olarak paylaşılabilecek. Mavi tikli kullanıcıların ise 10 dakika uzunluğunda videolar paylaşma izni bulunacak. Twitter hikâyenizde isterseniz twitlerinizi, isterseniz videolarınızı, isterseniz de fotoğraflarınızı paylaşabileceksiniz. Twitter hikâye özelliği ile hikâye olarak yaptığınız gönderiler profilinizde 24 saat boyunca görülecek. Süresinin dolmasının ardından otomatik olarak profilinizden kaldırılacak.

Twitter Hikâye Özelliğinin Adı Ne?

Twitter yeni özelliği olan ve henüz geliştirme aşamasında bulunan hikâye paylaşımına “fleets” adını verdi. Bu fleets özelliğini twitlerden ayıran bazı durumlar da bulunmaktır. Bunlardan ilki elbette fleets gönderilerinin 24 saat içerisinde otomatik olarak kaybolması durumudur. Bu özellik dışında fleets gönderilerini retweet yapmak mümkün olmayacak. Ayrıca kullanıcıların fleets gönderilerini beğenmesi de söz konusu değil. Fleets gönderilerin cevaplandırılması herkese açık bir biçimde gerçekleşmeyecek. Fleets gönderilerine müdahale sadece DM sistemi ile gerçekeleşecek. Herkese açık hesaplar tarafından gönderilen fleets o profiller takip edilmese bile görünecek fakat hesabını gizli olarak kullanan Twitter kullanıcılarının fleets gönderileri yalnızca hesabı takip eden kişiler tarafından görüntülenebilecek.

Fleets Özelliği Hakkında Yorumlar

Yeni fleets özelliği bazı Twitter kullanıcıları tarafından olumsuz olarak yorumlanırken, bazı kullanıcılar ise Twiter’ın hikâye özelliğine dair yaptığı bu girişimini olumlu değerlendirdi. Bazı sosyal medya platformlarına görsel olarak sızdırılan bu özellik hakkında bazı kullanıcıların Twitter’ın kendine has olan tarzının değişeceğini ileri sürmekte. Bu özelliğin gelmesini savunan diğer Twitter kullanıcıları ise hikâye paylaşımının bulunmadığı bir sosyal medya platformunun kalmadığını ve neden bunun Twitter’da da denenmemesi gerektiğini düşünmekte.

5

Twitter Hikâye Özelliği Ne Zaman Gelecek

Twitter’a hikâye özelliğinin yakın bir zamanda geleceği düşünülüyor. İlkin Snapchat uygulamasında gördüğümüz hikâye özelliği zamanla Instagram, Facebook, YouTube ve hatta WhatsApp gibi diğer sosyal platformlarda ve uygulamalarda da yer almaya başladı.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here