İşletmeler İçin YouTube Hesabı Nasıl Oluşturulur?

0
287
İşletmeler İçin YouTube Hesabı Nasıl Oluşturulur?

İşletmelerin kurduğu Youtube hesapları sayesinde, Google aramalarında daha fazla kişi tarafından görüntüleme elde edilebilir. İşletmeler için Youtube hesabı nasıl oluşturulur sorusunun cevabı ve hesap hakkında bilinmesi gereken temel stratejiler, yazı içerisinde detaylıca açıklanmıştır. İşletmelerin Youtube hesabı kurması, ücretsiz reklam kaynağı elde etmesi anlamına gelmektedir. Youtube hesapların abone sayısı ve videoların görüntülenme oranları, işletmelerin tanınırlığını artırmaktadır. Farklı sosyal medya kanalları üzerinden Youtube hesapları desteklenerek, video içeriklerinin izlenme oranı artırılabilir.

Youtube Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

İşletmeler için Youtube hesabı açmadan önce, işletmeler adına Google hesabı oluşturulmalıdır. Firma ismiyle açılan Google hesabı, tüm sosyal medya kanallarının tek bir kapıda toplanmasını ve müşterilerle iletişim kurarken, kaliteli bir Gmail hesabının bulunmasını sağlamaktadır. Google hesabı üzerinden Youtube hesabı oluşturulduğu zaman, şirket çalışanları da aynı şifreyle hesaplara erişebilir ve hesaplar üzerinde güncellemeler yapabilir. Sosyal medya hesapları ve internet siteleri üzerinden marka bilinirliğine sahip olan firmalar, Youtube kanalları üzerinden tanıtımları desteklemelidir. Dijital pazarlama stratejileriyle şekillendirilen firma hesapları, firmaların fazladan reklam harcaması yapmadan tanıtımlarını gerçekleştirmesini sağlar ve olumlu dönüşler elde edilir. Firmaların Youtube karakterlerinin şekillendirilmesinde, hizmet verilen sektör ve firmaların misyonlarına yer verilmelidir. İşletmeler adına

İşletmelerin Youtube Hesabında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Youtube hesabını oluştururken, firmaya ait Google hesabı kullanılmalıdır. Ortak Google hesabıyla açılan Youtube kanalları, Google+ ve Google Hangouts uygulamalarıyla bağlantı içinde olacaktır. Google hesabı oluşturulduktan sonra, Youtube üzerinde firmayı temsil edecek düzeyde kaliteli bir sayfa tasarımı belirlenmelidir. Youtube kanalının ismi, doğrudan firmanın ismi olmak zorundadır. Kısaltma kelimeler ya da farklı cümlelerden meydana gelen kelimeler, firmaların tanınma potansiyelini düşürecektir. Firmalar adına açılan sosyal medya ve Youtube hesaplarında, direkt olarak firmaların isimleri kullanılmalı ve başka bir eklentiye yer verilmemelidir.

Firma adına açılmış bir URL bağlantısı bulunuyorsa, bu bağlantı üzerinden Youtube hesabı oluşturulmalıdır. Eğer firma adına açılan bir URL yoksa ve doğrudan firmanın adının yer aldığı URL adresleri alınmışsa, firma adına en yakın URL belirlenmelidir. Ancak Youtube hesaplarının açılması için firma isminden başka hiçbir kelime kullanılmamalıdır. Youtube kanalının açıklama bölümüne, şirketin misyonunu tanımlayan ve SEO optimizasyonlarına uyum sağlayan cümleler eklenmelidir. Açıklama bölümüne, firmaya ait internet sitesinin ve diğer sosyal medya hesaplarının bağlantıları da eklenmelidir. İşletmeler için Youtube hesabının açılmasının ardından hesabın düzenlemeleri, Youtube ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “Kanalım” sekmesinin “Kanal Ayarları” seçeneği üzerinden gerçekleştirilecektir.

Videoların Düzenlenmesi Yapılarak İzleyici Sayısı Artırılabilir

Youtube hesaplarına yüklenecek videolar, ilk aşamada 15 dakikalık olacak şekilde sınırlandırılmıştır. İşletmeler, yükledikleri videoların boyutlarına göre “Sınırınızı Artırın” bölümü üzerinden, video sürelerini uzatabilir. Youtube üzerinde izlenen videolar, ortalama 5 dakikalık uzunluğa sahiptir ve daha uzun videolar çok fazla tercih edilmez. İşletmeler, bu detaya dikkat etmeli ve yükleyecekleri videoların içeriklerini ona göre tasarlamalıdır. Youtube sayfalarına yüklenen içeriklerin, güncel ve kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Videoların geçişlerinin ve kullanılan görsel içeriklerin, uyum içerisinde olmasına dikkat edilmelidir. Video düzenlemeleri kusursuz yapılan kanallar, insanlar tarafından daha fazla tercih edilecek ve izlenme oranı yükselecektir.

Youtube Hesaplarına Video Yüklerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Youtube kanallarına video yüklerken, aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir:

  • Youtube videoları herkesle paylaşılmalıdır.
  • Videonun etiketler bölümüne, video aramalarıyla optimizasyon sağlayacak anahtar kelimelerin yazılması gerekir.
  • Herkesin ulaşması için videoların başlıklarına, ilgili anahtar kelimelerin yazılması gerekir.
  • Videolar için kategoriler belirlenmelidir.

Youtube işletme hesabı üzerinden farklı ayarlar yapabilmek için “Gelişmiş Ayarlar” sekmesi kullanılmalıdır.

5

İşletmeler İçin YouTube Hesabı Nasıl Oluşturulur?

İşletmelerin kurduğu Youtube hesapları sayesinde, Google aramalarında daha fazla kişi tarafından görüntüleme elde edilebilir. İşletmeler için Youtube hesabı nasıl oluşturulur sorusunun cevabı ve hesap hakkında bilinmesi gereken temel stratejiler, yazı içerisinde detaylıca açıklanmıştır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here