Instagram Keşfete Çıkma Rehberi

0
10
instagram keşfete çıkma

Instagram keşfete çıkmak için yol, Instagram’da paylaşımı sağlanan video veya görsellerin popüler paylaşımlar arasına girilmesi için uygulanan adımları içerir. Instagram keşfet bölümünde çıkma, görüntülenme için Instagram paylaşımların uygun etiketler ile yapılması sağlanır. Instagram keşfete çıkma için takipçi sayısı, etiketler, konum ekleme hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Instagram Keşfete Çıkma İçin Takipçi Sayısı

Instagram keşfete çıkmada takipçi adedi hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Instagram keşfet bölümümde görüntülenen içerikler, Instagram’da en çok takipçiye sahip olan profillerin içerikleridir.
  • Bu duruma bağlı olarak öncelikle arkadaş sayısının yükseltilmesi gerekir.
  • Arkadaş sayısı ise Instagram kullanıcılarının en fazla kullandığı etiketleri fotoğraf paylaşımına uygumla ve Instagram sayfalarında ortak ilgi alnına sahip olan kişilerin buluştur adreslerden yapılan yorumlar ile takipçi kazanma şeklinde sağlanır.
  • Arkadaş sayısının yükseltilmesi ile kişi profilinin Instagram keşfete çıkma koşulları sağlanır.

Instagram Keşfete Çıkma İçin Etiketler

Instagram keşfete çıkmada etiketler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Instagram keşfete çıkma için keşfet bölümünde en çok kullanılan ve popüler olan etiketler gözden geçirilip, bu etiketler video ve fotoğraf altlarında kullanılır.
  • Hashtag ismi verilen etiketler yüksek sayıda kullanılmamalıdır. En popüler etiketler ile birkaç hashtag eklemesi yapılması, keşfet bölümünde ön planda yer almayı sağlar.
  • Aynı zamanda verilen etiketler fotoğraf konusu ve içeriği ile uyumlu olarak sağlanıp, Instagram keşfete çıkma koşulları gerçekleştirilir.

İnstagram Keşfete Çıkma İçin Konum Ekleme

Instagram keşfete çıkmada yer ekleme hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımı sırasında konum bildirimi ile keşfet bölümünde çıkma koşulları sağlanır.
  • Konum bilgisinin paylaşımlarda sunulması aynı konumda yer alan kişilerin paylaşımları görüntüleme olanağını yükseltirken, yoğum kullanılan konum yerlerinden bildirim yapılması ile Instagram keşfete çıkma olanağı yükseltilir.
İlginizi Çekebilir:  Facebook Takipçi Arttırma Yöntemleri

Diğer yandan Instagram keşfete çıkma için paylaşılan video ve fotoğraf içeriklerinin kaliteli ve yüksek çözünürlüklü olması gerekir. Keşfet bölümünde yer alan içerikler ve içerik paylaşımı yapan profiller yaratıcı fotoğraflar ve filtre kullanımlı içerikler paylaşan kullanıcılardır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here