Instagram’da Takipçi Kaybettiren Hatalar

0
492
instagramda takipçi kaybettiren hatalar

Instagram takipçilerini kaybettiren yanlışlar arasında devamlı olarak aynı paylaşımların yapılması ve içeriklerin güncellenmemesi gelir. Paylaşımları çok kısa süre aralıkları ile yapmak ve devamlı olarak kullanıcılara bildirim gitmesine sebep olmak da takipçileri kaybettiren diğer bir hatadır. Instagram’da takipçi kaybettiren hesap kitleme, aynı paylaşımlar, yakın zamanlı paylaşım hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Instagram’da Takipçi Kaybettiren Hesap Kitleme

Instagram takipçisi kaybında hesap kitleme hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Instagram hesabının kitli tutulması ve aktifliğinin sağlanmaması takipçi sayısının kaybedilmesine yol açar.
  • Hesap kitleme yapma, Instagram hesabının herkese açık konumda olmamasının sağladığı işlemin kullanma, ticari hesapların hesap kitleme işlemi yapması, hedef kitleye ulaşılamamasına ve takipçi kaybı yaşanmasına yol açar.
  • Instagram’da takipçi kaybettiren hesap kitleme koşulları nedeniyle, firma Instagram hesaplarının yanlış yönetimi yapılırken, paylaşımlar hakkında bilgi alması engellenen geniş bir kitle yaratılır.

Instagram’da Takipçi Kaybettiren Aynı Paylaşımlar

Instagram’da takipçileri azaltan değişmeyen paylaşımlar hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Devamlı olarak aynı mesajların sunulduğu ve aynı etiketlerin kullanıldığı paylaşımlar takipçi sayısını düşürür.
  • Aynı tip ve aynı profilden çekilen selfieler, aynı filtre ve aynı ürünlerin görsellerinin paylaşılması, takipçi kaybına yol açar.
  • Yeniliğe açık ve Instagram dinamiklerine uygun içeriklerin hem ticari hem de kişisel profillerde paylaşımının sağlanmaması, takipçi kaybına yol açar.

Instagram’da Takipçi Kaybettiren Yakın Zamanlı Paylaşım

Instagram takipçisi azaltan yakın süreli paylaşımlar hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Instagram’da paylaşımların yakın zamanlı yapılması devamlı olarak bildirim akışına sebep olarak, takipçilerin profilden uzaklaşmasına neden olur.
  • Instagram’da takipçi kaybettiren yakın süreli paylaşımlar, takipçilerin kendi sayfa akışlarında devamlı olarak bir kişiye ait postları görmelerine neden olur.
  • Bu durum bir süre sonra rahatsız edici hale gelebildiğinden takipçi sayısında azalma gözlemlenir.
  • Instagram’da takipçi kaybettiren yakın zamanlı paylaşımlar, içeriklerin beğeni değerlerinin de düşmesine yol açar.

Instagram’da takipçi kaybettiren hatalar içinde yer alan diğer bir konu ise hashtag kullanımı yapılmamasıdır. Görsel paylaşımlarında hashtag kullanımsız paylaşım yapmak, geniş kitleye ulaşımı, takipçi sayısı yükseltmeyi engellerken, takipçilerin kaybına da sebep olur.

Sending
User Review
0 (0 votes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here