Twitter Takipçi Arttırma Yöntemleri

0
287
twitter takipçi arttırma yöntemleri

Twitter takipçi attırma tüyoları isteyen kişiler önereceğimiz yöntemleri kullanarak kısa süre içerisinde hedeflerindeki takipçi sayısına erişebilirler. Son dönemlerin en popüler sosyal medya ortamlarından olan Twitter’da takipçi sayınızı arttırarak para kazanma fırsatınız bile var. Takipçi sayısınız yeterince yüksek olursa reklamlar alarak hatırı sayılı miktarlar kazanabilirsiniz. Ayrıca Twitter’da bir itibar göstergesi olarak görülen takipçi sayınızı arttırmanız mesajınızın ulaşacağı kişi sayısını da arttırmakta.

İlgi Çekici Bir Profil Oluşturun

Twitter profil fotoğrafınızı ve arka planını kendinizi yansıtacak şekilde seçmeniz paylaştığınız içerikler kadar takipçi sayınızı etkileyecektir. Twitter profil fotoğraflarının ne kadar küçük olduğunu da gözüne alarak seçeceğiniz resmi sadece yüz kısmınızı içerecek şekilde koymanız daha dikkat çekici olacaktır. Profilinizi sürekli güncel ve dinamik tutmaya özen göstererek takipçilerinizin beğenisini kazanabilirsiniz. Ayrıca paylaşımlarınızda özellikle video, resim ya da grafikler kullanarak tweetiniz ile vermek istediğiniz anlamı pekiştirebilirsiniz.

Gündemi Takip Edin

Gündemi sıkı bir şekilde takip ederek yaşanan durumlar hakkında paylaşım yapmak Twitter takipçi arttırma yöntemleri içinde en sık kullanılan yöntemlerden. Gündemi haberlerden ya da sosyal medya üzerinden anlık takip ederek viral olaylar, siyasi olaylar ve spor olayları hakkınızda etkileyici tweetler atarak kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Sosyal medya uzmanları atacağınız tweetlerde şu üç unsurdan birini bulundurmanızı tavsiye etmekte;

  • Bilgi
  • İçerik
  • Mizah

Twitter’da insanların ilgisini en fazla çeken şeyler olan bu üç durumdan birisini yapacağınız paylaşımda bulundurmak takipçi sayınızı arttırmanız için anahtar niteliğindedir. Bir diğer önemli noktada tweetinizde kullandığınız dil. Yapılan araştırmalarda en başaralı tweetlerde kullanılan dilin yakın bir arkadaşa e-posta yazarken kullanılan bir dil gibi olduğudur.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Yönetiminde En Çok Tercih Edilen Araçlar

Düzenli ve Kısa Tweet Atın

Twitter tarafından size sunulan 280 karakteri boş kelimeler ile doldurmak yerine kısa tweetler atarak daha ilgi çekici olabilirsiniz. Ayrıca anlık ve sürekli (flood) tweet yerine düzenli aralıklar ile paylaşım yapmanız sayfanızı aktif tutmak için daha iyidir. Ancak bir hikayeniz varsa bunu ardı ardına paylaşımlar yaparak anlatmanız takipçilerinizin ilgisini fazlasıyla çekecektir.

Etiket (Hashtag) Kullanımını Arttırın

Twitter’da Dünya ve Türkiye gündemini takip ederek doğru hashtag (#) kullanımı yaparak tweetinizin yeni kişiler tarafından görülmesini sağlayarak takipçi çekebilirsiniz. Ancak çok fazla etiket kullanmanızı da önermemekteyiz. Fazla etiket kullanımında tweetiniz spam olarak algılanacak ve takipçi sayınızın azalma ihtimali ortaya çıkacaktır. Yapılan araştırmalara göre doğru etiket kullanılan içeriklerin etiket kullanmayanlara oranlar 2 kat daha fazla kişiye ulaştığı belirlenmiştir.

Eğer biri hakkında mesaj atacaksanız mutlaka ‘@’ işaretiyle o kişiyi etiketleyerek o kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Twitter alemi özellikle iki kişi arasında yaşanan seviyeli tartışmalara bayılır. Özellikle Twitterda takipçi nasıl arttırılır diye soranlara cevap niteliği taşıyan bu durumu kullanarak sizde dikkat çekebilirsiniz.

Takipçileriniz ile İlgilenin

Takipçilerinizden gelen mesajlara geri dönüşler yaparak ve tweetlerinize gelen geri dönüş yapmak takipçilerinize verdiğiniz değerin bir göstergesidir. Bu yüzden takipçilerinizi ihmal etmeyerek soru ve görüşlerine önem vermeniz size yeni takipçiler kazandıracaktır.

Siz De Takip Edin

Takip etmekten korkmayın! Ancak takibe takipte yapmayın. Sadece saygı duyduğunuz gerçekten ilgilendiğiniz ya da ilginç tweet atan kişileri takip edin. Takibe takip yaparak takip ettiğiniz birçok kişi belirli bir süre geçtikten sonra sizi takip etmeyi bırakmaktadır. Bu kişiler gerçekten sizi takip etmek isteyen kişiler değil kendilerine takipçi kasma peşinde olan kişilerdir. Bundan dolayı bu tarz takibe takip olaylarına girmeden gerçekten sevdiğiniz ve merak ettiğiniz kişileri takip etmek sizin için en doğrusu olacaktır. Ayrıca fazla takipçisi olan kişileri takip ederek onların mesajlarına düzgün bir dil ile mizah içeren ya da akıl dolu vereceğiniz cevaplar sonucu gelen bir cevap sizin bir günde binlerce takipçi kazanmanızı sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:  Twitter Analytics Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sizlerle paylaştığımız yöntemlerle takipçi sayınızda ciddi artış sağlayabileceğiniz gibi bu kadar uğraşmanıza gerek kalmadan da yüksek takipçi sayısına ulaşmanız mümkün. Çok cazip fiyatlara twitter takipçi satın alarak hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Aylarca emek vererek oluşturacağınız takipçi sayısınız çok ucuz miktarlar ödeyerek sahip olabilirsiniz. Son ve en basit Twitter takipçi arttırma yöntemi olarak sizlere önerebileceğimiz bu yöntem ile ulaşmak istediğiniz takipçi sayısına daha hızlı erişebilirsiniz.

5

Twitter Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter takipçi attırma tüyoları isteyen kişiler önereceğimiz yöntemleri kullanarak kısa süre içerisinde hedeflerindeki takipçi sayısına erişebilirler. Son dönemlerin en popüler sosyal medya ortamlarından olan Twitter’da takipçi sayınızı arttırarak para kazanma fırsatınız bile var. Takipçi sayısınız yeterince yüksek olursa reklamlar alarak hatırı sayılı miktarlar kazanabilirsiniz.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here