Facebook Takipçi Arttırma Yöntemleri

0
115
facebook takipçi arttırma yöntemleri

Facebook takipçi arttırma için ücretli veya ücretsiz olarak birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Sosyal medya platformlarından olan Facebook profilleri özellikle ticaret yapan kişiler tarafından kullanılan en önemli mecralardan biridir. 2 milyara yakın kullanıcı kayıtlı olan Facebook üzerinden pazarlama ve reklam yaparak müşteri portföyü genişletilebilir. Bu noktada da Facebook platformunu doğru değerlendirmek ve takipçi sayısını artırmak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Facebook takipçi arttırma yolları şu şekilde sıralanabilir:

Sağlam Bir Profil veya Sayfa Oluşturun

Facebook takipçi sayınızı arttırmak için ilk olarak güçlü ve sağlam bir profiliniz olmalıdır. Sağlam bir profil oluşturmak isteyenler profil ve kapak resmi kesinlikle yüklemeli ve gerekli bilgi alanlarını doldurmalıdırlar. Facebook profilinizde kesinlikle kendinizi tanıtan kısa bir yazı, varsa web site linki, adres ve telefon bilgilerinizi doldurmalısınız. Bilgilerin tam ve eksiz olması takipçilerinizin sizin hakkında doğru bilgi edinmesini ve size güven duymasını sağlayacaktır.

Eğer güçlü bir sayfa oluşturmak istemiyorsanız ikinci bir yol olarak hazır sayfalar veya profiller satın alabilirsiniz. Geçmişi olan önceden Facebook üzerinde açılmış sayfa veya profiller kalitelerine göre farklı fiyatlarla satılmaktadır. Burada ücretleri en çok etkileyen sayfanın geçmişi ve takipçi sayısıdır. Aktif olarak takipçi sayısı çok fazla olan ve uzun süredir Facebook üzerinde bulunan bir sayfanın ücreti de kalitesine göre yüksek olacaktır. Böyle bir sayfa alırken işinizle alakalı ve takipçi kitlesinin de doğal yoldan oluşmuş olmasına dikkat etmelisiniz.

Üçüncü bir yol olarak da bu konuda profesyonellerden destek alabilirsiniz. Profesyonel ekip veya kişilerden sayfanızı oluşturmaları için ücret karşılığında yardım alabilirsiniz. Sayfa konusunda isteğinize göre ücretlendirme değişkenlik gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:  Pinterest Takipçi Arttırma Yöntemleri

Çevrenizden Destek Alın

Profilinizi veya sayfanızı sağlam bir şekilde hazırladıktan sonra Facebook takipçi arttırma yöntemleri arasından yakınlarınızdan destek istemeyi kullanın. Tüm arkadaşlarınızdan ve çevrenizden rica ile sayfanızı veya profilinizi takip etmelerini ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını isteyin. Bu şekilde sayfanız birçok kişiye ulaşacak ve takipçi sayınızda profilinizin gücüne göre artmaya başlayacaktır.

Burada çevresinden destek almak istemeyenler ücretli takipçi de satın alabilir. Farklı firmalar veya siteler üzerinden alınan takipçiler ile de ilk etapta farklı kitlelere erişebilirsiniz. Tavsiyemiz doğal yoldan hayran kitlenizi arttıran, programla yapay takipçi satışı yapmayan yerlerden bu tip hizmetler almanızdır. Takipçi satın alırken ücretler programla olduğu zaman düşük olabilir ve bu durumda size cazip gelebilir. Ancak yapay takipçi oluşturulması profilinize ve sayfanıza daha sonrasında ciddi zarar verebilir. Takipçi sayısıyla doğru orantılı olarak ücretler belirlenmektedir.

Güncel Olarak Eğlenceli ve Dikkat Çekici İçerik Paylaşın

Facebook takipçi nasıl arttırılır aslında sadece yeni takipçi çekmek demek değildir. Gelen takipçilerin sayfanızda kalmasını sağlarken yeni takipçileri de çekmeniz gerekir. Bunun içinde en önemli konu içerik paylaşımıdır. Takipçi çekmek isteyen kişilerin içerikleri orijinal, özgün, merak uyandırıcı ve dikkat çekici olması hem yeni takipçi çekmek hem de takipçileri korumak için en önemli noktadır. Bu noktada sayfanızda günde en az 5 – 10 adet paylaşım yapmalısınız. Paylaşımlarınızın ilgi çekici ve merak uyandırıcı olması son derece önemlidir.

Dikkat çekici paylaşımlar özellikle etkileşim sayınızı arttıracağından daha kolay yeni takipçi toplayabilirsiniz. Etkileşim sayısı konusunda ücretli paketlerde alabilirsiniz. Sayfanızda veya profilinizde paylaştığınız içeriklerin ne kadar kişiye ulaştığını gösteren etkileşim sayısı ne kadar çoksa o kadar çok kişi tarafından sayfanız görüntülenecektir. Ücretli etkileşim satanlardan paket halinde etkileşim alabilirsiniz. Etkileşim sayısına göre ücretler değişkenlik göstermektedir. Ne kadar çok etkileşim isterseniz ücretler doğru orantılı artacaktır. Bu konuda da tavsiyemiz şifre bilgisi istemeden etkileşim paketleri almanızdır.

İlginizi Çekebilir:  Markalar İçin Kriz Yönetimi Nedir?

Facebook Takipçilerinizle İletişim Kurun

Facebook takipçilerinizle kurduğunuz iletişim takipçilerinizin kendilerini özel hissetmelerini ve onlara değer verdiğinizi düşünmelerini sağlayacaktır. Takipçilerinizi korumanız ve daha da arttırabilmeniz için takipçiler tarafından yapılan yorumlara doğrudan yanıt verin. Size özelden gönderilen mesajların hepsine özel olarak yanıt vermeye özen gösterin.

Son olarak yukarıda saydıklarımıza ek Facebook takipçi arttırma tüyoları olarak diğer sosyal medya platformlarında Facebook sayfanızı paylaşmayı, web siteniz varsa oraya Facebook sayfanızın adresini eklemeyi, profilinizi herkese açık yapmayı, takipçilerinizi hoş karşılamayı önerebiliriz.

5

Facebook Takipçi Arttırma Yöntemleri

Facebook takipçi arttırma için ücretli veya ücretsiz olarak birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Sosyal medya platformlarından olan Facebook profilleri özellikle ticaret yapan kişiler tarafından kullanılan en önemli mecralardan biridir. 2 milyara yakın kullanıcı kayıtlı olan Facebook üzerinden pazarlama ve reklam yaparak müşteri portföyü genişletilebilir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here