Youtube’da Daha Fazla Görüntüleme Nasıl Kazanılır?

0
258
Youtube’da Daha Fazla Görüntüleme Nasıl Kazanılır?

Youtube üzerinden yayınlanan videolarla, abonelerin ve ilgili alanda içerik arayan kişilere erişim sağlanmaktadır. Youtube’da daha fazla görüntüleme nasıl kazanılır sorusunun cevabı, yazı içerisinde detaylıca açıklanmıştır. Youtube üzerinden video yayını yapan kişiler, videoların izlenme oranı ve takipçi sayısına göre kazanç elde etmektedir. Takipçilerin ilgisini çekecek düzeyde ve kalitede içerik üretilmesi, videoların izlenme oranının artmasını sağlayacaktır. Youtube, tıpkı Google gibi sıralama algoritmalarıyla çalışmaktadır. Aramalara hitap eden içerikler, sıralamada en üste çıkarılır ve kişilerin ilk olarak o videoya erişilmesi sağlanır.

Youtube Videolarının İzlenmesi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Youtube videolarının daha fazla kişi tarafından izlenmesini sağlamak için kaliteli içeriklere sahip videolar oluşturulmalıdır. Youtube videolarının içerikleri ne kadar kapsamlı ve ilgi çekici olursa, videoların tıklanma oranında o kadar artış görülür. Videoların başlıklarının ilgi çekici kelimelerden meydana gelmesi ve video görselinde de dikkat çekici ifadeler kullanılması gerekir. Youtube videoları, her zaman güncel olmalı ve sürekli yenilenmelidir. Youtube kanalı açarak, farklı alanlarda tanıtımlar yapılabilir ve çeşitli pazarlama teknikleri kullanılabilir. Özellikle işletmeler için Youtube hesabı açma işlemi, diğer amaçlarla oluşturulan Youtube hesaplarından daha önemli ve kapsamlıdır. İşletmelerin misyonu, vizyonu, projeleri, eserleri ve yönetim biçimleri hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı dikkat çekici videolar hazırlanarak, müşteri ve firma arasındaki bağ sıkılaştırılabilir. İşletmelerin kendilerini tanıtması ve müşterisiyle birebir iletişim kurmasında, Youtube hesaplarının etkisi oldukça fazladır.

Youtube Videolarının İsimleri ve Etiketlerinin Önemi

Youtube aramaları, tıpkı Google aramaları gibi işlemektedir ve aynı prensipler uygulanmaktadır. 2018 yılı verilerine bakıldığında, Google arama bölümünün 3 katı oranında, Youtube Search bölümü üzerinden arama yapılmıştır. Youtube bir arama motoru olmasa da belirlenen veriler, Youtube’nin önemli bir arama potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. Videoların isimleri ve videoların alt kısmında kullanılan etiketler, bir nevi SEO görevi görür ve videoların ilk sıralarda yer almasını sağlar. Yüklenen videoların açıklama kısmında ve başlığın hemen yanında doğru etiketlerin kullanılması, Youtube videolarının görüntüleme sayısını artıracaktır. Özellikle işletmeler için Youtube hesabı oluşturma ve kanalları yönetme alanlarında, anahtar kelimelerin önemi artmaktadır. İşletmelerin doğrudan hizmet verdiği sektörde ya da işletmelerin isimlerinin yer aldığı etiketler kullanılarak, Google ve Youtube aramalarında direk videonun açılması sağlanabilir. Etiketlerin doğru kullanılması, Youtube hesaplarının izlenme oranını artırmanın yanında, işletmelerin tanıtım oranını da yükseltecektir.

Youtube Thumbnail Resimlerinin Düzenlenmesi

Youtube videolarının kapak kısmında öne çıkan resimlere, thumbnail resimleri denmektedir. İçeriklerin tanıtımı ve kapağı olarak nitelendirilen bu görsellerin, olabildiğince dikkat çekici olması gerekir. İçeriklerin ana fikrinin, thumbnail görsellerinde detaylıca kullanılması gerekir. Thumbnail resimlerine, videoların başlıkları yazılabilir, video içeriklerinden kareler birleştirilerek, birden fazla resim kullanılabilir. Birbirinin devamı olarak çekilen videolar bulunuyorsa, thumbnail resimlerinin üzerinde, serinin kaçıncı videosu olduğu yazılmalıdır. Thumbnail görsellerinin sahip olması gereken standartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Thumbnail görsellerinin boyutları 1280X720 Px büyüklüğünde olmalıdır.
  • Kullanılan resimlerin türleri JPG, GIF, BMP ya da PNG formatında hazırlanabilir.
  • Thumbnail resimlerinin en fazla 2Mb büyüklüğünde olmasına dikkat edilmelidir.

Youtube videolarının başlıkları, thumbnail resimlerinde yer alan yazılar kadar dikkat çekmez ve okunmaz. Bu sebeple, görsellerin üzerinde de içerik hakkında bilgilendirici yazılara yer verilmesi gerekir.

Sosyal Medya Uygulamalarından Youtube Yönlendirme Yapılmalıdır

Sosyal medya hesapları kullanılarak, Youtube kanallarına doğrudan yönlendirmeler yapılmalıdır. Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, Linkedin gibi sosyal ağlar üzerinden, Youtube kanallarına erişilmesi için bağlantı adresleri kullanılabilir. Videoların içerikleri ve konuları hakkında yapılan tanıtımlar, Youtube kanallarının izlenme oranını artıracaktır. Youtube işletme hesabı ve bireysel kanallar, sosyal medya tanıtımları sayesinde daha fazla izlenme oranına sahip olacaktır.

5

Youtube’da Daha Fazla Görüntüleme Nasıl Kazanılır?

Youtube üzerinden yayınlanan videolarla, abonelerin ve ilgili alanda içerik arayan kişilere erişim sağlanmaktadır. Youtube’da daha fazla görüntüleme nasıl kazanılır sorusunun cevabı, yazı içerisinde detaylıca açıklanmıştır.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here