Youtube’da Alışveriş Reklamları

0
125

Youtube alışveriş tanıtımları, her hangi bir ürünün aratılması halinde, o ürüne ait tüm markaların görsellerinin sıralandığı bir katalog üzerinden reklam yapılmasını içerir. Youtube arama motoruna ‘’mont’’ yazan bir kullanıcı, bu aratma işlemi ile markaların ürün görsellerine ulaşır. Youtube reklamları için ilk başvuru sağlayan ve reklam seçeneklerini Youtube üzerinden sunan marka ise Puma olmuştur. Reklam seçeneklerinde ünlü markaların video ve liste reklamları görüntülenir. Reklamlar hem video hem de ürün görselleri üzerinden iletilirler. Youtube’da alışveriş reklamları formatları, uzantıları, avantajları hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Youtube’da Alışveriş Reklamları Formatları

Youtube alışveriş tanıtım formatları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Markalara ait alışveriş reklamları, Youtube’da her hangi bir ürünün aratılması ile tüm markaların görsellerinin görüntülenmesi formatında sunulur.
 • Markalar reklam için markanın etiket detaylarını paylaşmak zorunda kalınmayan bir format kullanır.
 • Arama işlemin yapılması ile Youtube sayfasının üst bölümünde marka ismi ve ürünlerinin sıralandığı reklam formatına erişilir.
 • Aynı zamanda Youtube’da alışveriş reklamları, ana sayfa içinde carousel formatında markalara ilişkin video içerikler olarak kullanılırlar.

Youtube’da Alışveriş Reklamları Uzantıları

Youtube alışveriş tanıtımları uzantıları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Youtube ile her hangi bir ürün aratması ile ulaşılan marka listesinde, tercih edilen marka üzerine tıklama ile uzantılar görüntülenir.
 • Markanın ürün reklamında markanın mağaza adreslerinin görüntülenmesi uzantısına yer verilir.
 • Markanın ürün reklamın uzantılarında mağazaların açık olduğu saatlere yer verilir.
 • Reklama uzantılarından aratılan ürünün özelliklerine erişilir.

Youtube’da Alışveriş Reklamları Avantajları

Youtube Alışveriş tanıtım avantajları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Arama motorlarında marka ile ilgili mağaza, açık olunana saat ve ürün detaylarına yönlendirme için marka isminin etiketi kullanılır.
 • Youtube aramalarında ise marka ismi etiketi kullanılmasına gerek duyulmadan reklamlar verilir.
 • Etiket ile kısıtlama sağlanmasına gerek duyulmayan tanıtımlar ile yüksek ziyaretçi elde etme ve ürünü geniş kitleye tanıtma avantajları sağlanır.

Youtube’da alışveriş reklamları ile arama bölümüne “çanta” yazan bir kullanıcıya, reklam veren tüm çanta markalarının ulaşması ve ürünlerini tanıtması koşulları sağlanır.

5

Youtube’da Alışveriş Reklamları

Youtube alışveriş tanıtımları, her hangi bir ürünün aratılması halinde, o ürüne ait tüm markaların görsellerinin sıralandığı bir katalog üzerinden reklam yapılmasını içerir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
5 (1 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here