YouTube Reklamları İçin Yeni Uzantılar Nelerdir?

0
650

YouTube reklamları için sunulan yeni uzantılar geleneksel reklamcılığı aşan bir reklam anlayışına yönelmektedir. Bu yeni YouTube reklam uzantıları müşterileri harekete geçirme odaklı olarak aktif biçimde kullanılabilecek. Yani müşterileri doğrudan mağazaya ya da müşteri formlarına yönlendirmek gibi eklentilerle birlikte YouTube reklamları yeni biçimler kazanmakta.

YouTube AdWords Reklam Uzantılarının Faydaları

YouTube üzerinde yer alan AdWord reklam uzantıları işletmeler için müşterilerle iletişimi sıklaştırdığı gibi müşteriler için de alışveriş işlemlerini kolaylaştırmakta ve müşterilerin alışveriş davranışlarını olumlu yönde etkilemektedir. YouTube reklamları olarak da kullanılan AdWords uzantıları ile birlikte sağlanan avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Ekstra bir ücret talebi olmadan reklam sıralamasının ve kalite puanının yükselmesi mümkün olabilir.
  • Tıklanma sayısında ciddi ölçüde artış gözlenmesi ihtimaller dâhilindedir.
  • Vereceğiniz reklamların daha çok alanda kendini göstereceğinden dolayı müşterilerin ve potansiyel müşterilerin reklamınıza rastlamaları ihtimali yükselir.

AdWords Reklam Maaliyeti

AdWords reklamları vermek doğrudan ücretlendirilmez. Ancak kullanıcıların reklamlara tıklamasının ardından ücretlendirme işlemi başlar. Buna ek olarak reklam uzantılarında söz konusu olan tıklanmalar akabinde reklamın gösterimi hususunda en fazla iki tanesi üzerinde ücretlendirmeden söz edilir.

AdWords Reklam Uzantı Türleri?

AdWords üzerinde yer alan reklam uzantı çeşitleri kullanıcılar için çeşitli avantajlar sunmaktadır. YouTube reklamları için de kullanılan bu reklam uzantıları aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Site Bağlantısı Uzantıları ile müşteriler verdiğiniz reklamla ilişkilendirilen siteye ve sayfalara yönlendirilmektedir.
  • Mesaj Uzantıları ile reklamlarınıza mesaj uzantıları ekleyebilir ve potansiyel müşterilerinizin uzantıları kullanarak işletmenize mesaj yolu ile ulaşmasını veya ürünleriniz / hizmetleriniz hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.
  • Yer Uzantıları ile reklamlarınızın içeriğinde ziyaretçilerinizin mağazanıza ulaşabilmesi mümkün kılınmaktadır. Dilerseniz bu uzantıda konum bilgilerinizi de yer verebilirsiniz.
  • Fiyat Uzantıları ile müşterilerinizi sunduğunuz ürün ya da hizmetlerinize dair fiyat konusunda bilgilendirme olanağına sahip olabilirsiniz.
  • Uygulama Uzantıları reklamların içeriğinde yer alan butonla birlikte mobil uygulamanın indirileceği platforma yönlendirilmesi mümkündür.
  • Açıklama Metni Uzantıları ile ziyaretçilerin reklamınıza olan ilgisini ve merakını güçlendirecek ek metinler ekleme şansına sahip olursunuz.

Ek Açıklamalı Snippet Uzantıları sunduğunuz ürünlere ve hizmetlere dair ek açıklamalara yer vermenizi ve müşterilerinizi daha detaylı bilgilendirmenizi sağlar.

5

YouTube Reklamları İçin Yeni Uzantılar Nelerdir

YouTube reklamları için sunulan yeni uzantılar geleneksel reklamcılığı aşan bir reklam anlayışına yönelmektedir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here