Organik Sıralama Nedir?

0
457

Organik sıralama ya da organik trafik, arama motorlarına hiçbir ücret ödemeden veya reklam vermeden arama sonucu sayfalarından elde edilen görüntülenmeye verilen addır. Kullanıcıların Google gibi arama motorları üzerinden yapmış oldukları aramalar ile ilgili internet adresine ziyarette bulunmaları burada organik trafik oluşmasını sağlar. Bir internet adresi için organik trafik ne kadar fazla ise bu internet sitesinin arama motoru sonuçlarında ne kadar üst sırada gözüktüğü ile ilgili bilgi verir. Buna göre anahtar kelimelerin doğru ve etkili seçildiği ve işlevini yerine getirdiği de söylenebilir.

Organik Trafik Nedir?

Organik trafik tanım olarak bir arama motoruna herhangi bir ücret ödemeden internet sitesinin aldığı ziyaretçi sayısının yoğunluğuna verilen addır. Buna göre ilgili internet adresinin organik trafiği ne kadar yüksekse arama motoru içerinde yapılan aramalar sonucu o kadar üstte göründüğü tahmin edilmektedir. Organik trafik özelliği günümüzde sıkça kullanılan değerlendirme kaynakları arasında yerini almıştır.

Organik Trafik Neden Tercih Edilir?

Organik trafiğin tercih edilmesindeki nedenler arasında birçok etken bulunmaktadır. Bunların başında hiç şüphesiz bu kaynağın en kıymetli kaynak olarak görülmesi gelmektedir. Bununla birlikte organik trafik kullanımının faydalarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ziyaretçilerin gözündeki internet sitesi prestijini artırır.
  • Uzun vadede kâr sağlamaktadır.
  • Arama motoru kitlesi son derece geniştir ve çok daha fazla kişiye erişim sağlamaya olanak verir.
  • Sıralanan reklamların aksine organik sonuçlar ücretsizdir.
  • İlgili ürün hakkında bilgi almak için en çok kullanılan ve güvenilen kaynak arama motorlarıdır. Bu da organik trafiğin kullanılmasına zemin hazırlar.

Organik Arama Sonuçları Nedir?

Organik arama sonuçları arama motorlarında ücretli sıralamalardan sonra gösterilen sonuçlara verilen addır. Arama motoru algoritması tarafından oluşturulan sıralamada kendiliğinden oluşan sıralamada ücretsiz olarak gösterilmektedirler. SEO hizmetleri çerçevesinde aramaların üst sıralarda çıkması amacıyla sıkça kullanılmaktadır.

Organik Trafik Nasıl Artırılır?

Organik trafiği artırmak için birçok yöntem kullanılmaktadır. Buna göre organik trafik artırımı için kullanılan yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Site hızının optimize edilmesi
  • Gerekli organik backlink çalışmalarının yapılması
  • Sitenin farklı cihazlara uyumlu hale getirilmesi
  • İçeriklerin arama motorları için değil kullanıcılar için hazırlanması
  • Anahtar kelime analizinin etkin biçimde yapılması
5

Organik Sıralama Nedir

Organik sıralama ya da organik trafik, arama motorlarına hiçbir ücret ödemeden veya reklam vermeden arama sonucu sayfalarından elde edilen görüntülenmeye verilen addır. Kullanıcıların Google gibi arama motorları üzerinden yapmış oldukları aramalar ile ilgili internet adresine ziyarette bulunmaları burada organik trafik oluşmasını sağlar.

Sending
User Review
0 (0 votes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here