Markanızı Büyütecek Dijital Reklam Platformları

0
23
markanızı büyütecek dijital reklam platformları

Markanızı büyütecek dijital reklam platformları, dijital dünyaya uyum sağlamaya çalışan firmaların, reklam alanları haline gelmiştir. Firmalar, hedef kitleleri ile eşit akımda hareket ederek, potansiyel müşterilerinin alanlarına girme gayreti göstermektedir. Alana giren firmalar, müşterileri ile eşit akım yakalayarak firmalarına çekim gücü kazandırmaktadır. Bu sayede marka büyür ve daha fazla potansiyel müşteriye sahip olur. Müşterilerin kullandıkları dijital platformlar, reklamları içerisinde barındırır. Bu sayede müşterilerinizin kullandığı platformlarda rahatlıkla markanızı duyurabilirsiniz.

Google Aps İle Markanızı Büyütün!

Son dönemde Aps ismiyle yapılandırılan Adwords, küçük büyük fark etmeksizin tüm işletmelerin reklamcılıklarını yapmaktadır. Google sisteminde var olan yapay zeka ve öğrenme kapasitesi sayesinde en verimli reklam politikasını kendisi oluşturur. Google Ads, sistematik veri düzenleme belleğine sahiptir. Kendi istatistik yapma becerisi sayesinde Ads, en sık kullanılan reklam araçları arasında yer almaktadır. Ayrıca Google arama motoruna bağlı olarak işleyen tüm alanlarda reklam verebilme avantajı sunar. Bu kapsamda Youtube gibi mecralarda da reklam verebilirsiniz.

Google Ads, günün hangi saati reklamınızın kullanılacağından ne zaman işlem yapacağınıza kadar pek çok konuda sizin fikrinizi sorar. Bu nedenle en kolay yönetilen reklam araçları arasında yer alır. Ayrıca erişim sağlanan kullanıcı sayısından kullanıcıların nerelerden erişimde bulunduklarına kadar pek çok detayı da sistem üzerinden sizlerle paylaşır. Bu sayede reklamınızın işe yarama durumu hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Facebook Ads İle Reklam Verin!

Facebook ve İnstagram, aynı anda işleyen tek merkezli reklam platformlarıdır. Bu dijital reklam platformları, etkileşimi arttırarak hedefinizi doğru belirlemenizi sağlar. Bunun yanında müşterileriniz hakkında bilgi toplamanıza yardımcı olan Facebook Ads, lokasyon bazlı hedeflemeye imkan vermektedir. Kişiler, Facebook üzerinden ailelerini, beğenilerini, zevklerini, ilişki durumlarını paylaşırlar. Müşterilerinizi daha iyi tanımanız için Facebook Ads, sizin yerinize bilgi toplar. İlgi alanlarında sizin markanız ya da alanınız olan kullanıcılara sizin reklamınızı gösterir. Bu seçicilik sayesinde hem fazladan ücret ödemezsiniz, hem de hedef kitlenizi daha kolay bulursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Push ve Pull Marketing Nedir?

Yahoo’s Gemini İle Reklamınız Olsun!

Tanınırlığınızı arttırmak için Yahoo platformunu kullanabilirsiniz. Gemini, Google ve Facebook Ads platformlarından daha önce kullanılmaya başlamıştır. Gemini, mail platformu ve Yahoo haberler uygulamalarını kapsar. Gemini, Google Ads ile uyumludur. Bu nedenle birlikte çalıştırılabilir, senkronize oluşturulabilir. Yazılı, fotoğraflı ya da video reklam çeşitleri incelenebilir. Ayrıca sponsorlu mailler de kullanılabilir.

Twitter Ads İle Hedeflerinizi Takip Edin!

Eğer hedef kitleniz ağırlıklı olarak Twitter platformunda aktifse, yapmanız gereken Twitter Ads ile reklam oluşturmak olmalıdır. Hedef kitle seçme, kampanya oluşturma, sponsorlu yayın yapma gibi alternatiflerin kullanılabileceği Twitter Ads, yüksek ve anlık geri dönüş sağlaması ile oldukça kullanışlıdır. Direkt mesaj, görsel ya da GİF ile reklam verilebilmektedir. Bu reklamların takibi, sistemin kendisi tarafından yapılır.

Linkedin Pazarlama İle Reklamınızı Kaliteli Yapın!

Eğer hedef kitleniz iş insanları ve yüksek gelirli kişilerse, Linkedin alanını kullanabilirsiniz. Özellikle perakende satış yapmak yerine B2B şeklinde şirketten şirkete satış yapan bir firmaysanız, Linkedin kullanabilirsiniz. 560 milyon iş insanı ve profesyonel tarafından kullanılan sosyal ağ, dünyadaki tüm müşterilere aynı anda ulaşım sağlamaktadır. Eğer müşteri kitlenizin darlığından şikayetçiyseniz, çevrenizi genişletmek ve firmalarla irtibata geçmek istiyorsanız, yapmanız gereken Linkedin pazarlama servislerini kullanmak olmalıdır. Linkedin, sizinle yaklaşık olarak aynı işi yapan firma sahiplerinin bilgilerini kullanır ve size potansiyel müşteri bulur. Firma kartelanızı genişleterek reklamınızı yapar. Dijital reklam platformu seçenekleri arasında en yüksek maliyetli olanlar Linkedin reklamlarıdır.

5

Markanızı Büyütecek Dijital Reklam Platformları

Markanızı büyütecek dijital reklam platformları, dijital dünyaya uyum sağlamaya çalışan firmaların, reklam alanları haline gelmiştir. Firmalar, hedef kitleleri ile eşit akımda hareket ederek, potansiyel müşterilerinin alanlarına girme gayreti göstermektedir. Alana giren firmalar, müşterileri ile eşit akım yakalayarak firmalarına çekim gücü kazandırmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Video Pazarlama Nedir ve Nasıl Yapılır?
Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here