Linkedin’de Facebook Reklamcılığının Maliyeti

0
209

Linkedin platformu üzerinden facebook reklamı verme maliyeti, net bir ücret içermemekle beraber, rakip firmalar ile yapılan açık artırma sistemleri üzerinden belirlenmektedir. Facebook reklamcılığının maliyeti içerisinde ücret belirleyen kriterler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Hedef kitlelerin reklamı talep etmeleri değerlendirilerek açık artırmanın kazanılması söz konusu edilmektedir.
 • Tekliflerin müşteri tarafından belirlenmesi mümkün olmaktadır. Tıklama sayısına göre belirlenen ücretlerin açık artırma bazında değerlendirilmesi söz konusu olabilmektedir.
 • Müşterilerin belirlemiş oldukları kampanyaların hangi teklif seçenekleri ile belirlenmesi gerektiği teklif türü bazında değerlendirilmektedir.
 • Reklamlar ile içeriklerin alakalandırılması üzerinden puanlama yapılmaktadır. Bu puan ile maliyet değerlendirmesi yapılabilmektedir.

Reklam Verirken İzlenmesi Gereken Adımlar

Reklam vermeye yönelik aşamalar, Linkedin özelinde şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Öncelikli olarak hangi amaç özelinde reklam verileceğine karar verilmesi gerekmektedir. Sonrasında bu amaca uygun içeriğin planlanması daha kolay olmaktadır.
 • Hedef kitlenin belirlenmesi doğru içeriklerin hazırlanması açısından önemli olmaktadır. Müşteri profiline en uygun içeriği hazırlamak, müşteriyi tanımakla mümkün olmaktadır.
 • Reklam türlerinin öğrenilip bu doğrultuda hangi türe uygun reklam istendiğine de karar verilmesi gerekmektedir.

Facebook reklamcılığının maliyeti belirlenirken bu adımlar üzeriden ücret değerlendirmesi yapılmaktadır. Her içerik için farklı açık artırma söz konusu olabilmektedir.

Linkedin Reklam Türleri Nelerdir?

Linkedin reklamlarının bilinen türleri,  reklam içeriğine en uygun olan yayınlamanın yapılması için önemli olmaktadır. Bu türlerin sıralaması şu şekilde yapılmaktadır:

 • Sponsorlu içerik: Şirketler bazında öne çıkarılarak yapılmaktadır.
 • Metin reklamları: Sitenin belirli bölümlerinde yalnızca metin şeklinde görüntülenmesi sağlanmaktadır.
 • Sponsorlu InMail: Belirlenen hedef kitleye mail olarak iletilen reklam türüdür.
 • Dinamik reklamlar
 • Görüntülü reklamlar

Linkedin Reklamları Hedef Kitleye Nasıl Ulaşıyor?

Linkedin reklamlarının müşterilere ulaşması, reklam içeriklerinin ve müşterilerin ilgi alanlarının eşleştirilmesi ile mümkün olmaktadır. Yapılmakta olan istatistik incelemeler sayesinde hangi müşterinin ne tür ürünlerle ilgilendiği tespit edilerek reklamlar yayınlanmaktadır.

Facebook reklamcılığının maliyeti hesaplanırken müşteri kitlesinin doğru seçilmesi baz alınarak fiyat farkları oluşturulabilmektedir. Bu nedenle fiyat politikalarının doğrudan müşteri odaklı belirlendiği bilinmektedir.

5

Linkedin'de Facebook Reklamcılığının Maliyeti

Linkedin platformu üzerinden facebook reklamı verme maliyeti, net bir ücret içermemekle beraber, rakip firmalar ile yapılan açık artırma sistemleri üzerinden belirlenmektedir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here