Facebook Yeni Arkadaşlık Uygulamasını Test Etmeye Başladı

0
153
facebook yeni arkadaşlık uygulaması

Facebook’un güncel arkadaşlık uygulamasını teste başlaması, Facebook çalışanları arasında gerçekleştiriliyor. F8 geliştiriciler konferansı kapsamında açıklaması sağlanan Facebook yeni arkadaşlık uygulaması, Jane Manchun Wong tarafından keşfedildi. Keşfedilen uygulama, Facebook çalışanları hesapları üzerinden test edilmeye başlandı. Facebook yeni arkadaşlık uygulaması nasıl keşfedildiği, ne zaman aktifleştiği, özellikleri, uygulamanın etkileri hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Facebook Yeni Arkadaşlık Uygulaması Nasıl Keşfedildi?

Facebook son arkadaşlık uygulama keşfi, Facebook’un kaynak kodlarının incelenmesi ile sağlanmıştır. Jane Manchun Wong, kaynak kodlarını inceleme işlemi sırasında yeni arkadaşlık uygulamasını keşfetmiştir. Keşif üzerine Twitter hesabı üzerinden açıklama sağlamıştır. Yapılan açıklama Facebook kurumunca onaylanmıştır. Keşfin üzerine uygulamanın incelenmesi ve uygulamanın hakkında geniş bilgi edinilmesi için çalışanlarca kullanım sağlanmaya başlanmıştır.

Facebook Yeni Arkadaşlık Uygulaması Ne Zaman Aktifleşir?

Facebook güncel arkadaşlık uygulaması aktifleşme zamanı hakkında açıklanmış olan her hangi bir bilgi bulunmamaktadır. Uygulamanın kullanıma açılıp, açılmaması konusunda henüz Facebook tarafından kesin bir karar verilmemiştir. Facebook Birleşik Devletler çalışanlarınca uygulamanın kullanılmaya başlanması, uygulamada yer alan hataları tespit etmek ve uygulamayı iyileştirmek amaçlı sağlanır. Yapılan incelemelerin üzerine Facebook yeni arkadaşlık uygulaması çeşidinin kullanıma açılması hakkında açıklama sağlanması bekleniyor.

Facebook Yeni Arkadaşlık Uygulaması Özellikleri

Fecebook yeni arkadaşlık uygulama nitelikleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Facebook yeni arkadaşlık uygulaması, gidilen her hangi bir etkinlikte yer alan diğer Facebook kullanıcılarının kişiye ait etkinlik profil bölümünü görüntülemelerini sağlar.
  • Uygulama üstünden yeni arkadalar ile etkileşim sağlamak ve mesajlaşma işleminin yapılabilmesi sağlanır.
  • Facebook yeni arkadaşlık uygulaması, harici profiller üzerinden oluşturulma özelliğine sahiptirler.

Bu özellikler ile uygumla dışı gerçek hayat etkileşimlerinin sağlanması ve etkinlikler üzerinden arkadaş sayılarının yükseltilmesi hedeflenir.

Facebook Yeni Arkadaşlık Uygulaması Etkileri

Facebook’un son arkadaşlık uygulaması etkileri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Facebook yeni arkadaşlık uygulamasının temel etkisi teknoloji firmaları hisseleri üzerinde oluşur.
  • Facebook yeni arkadaşlık uygulaması haberinin etkisi ile Macth Group hisselerinde % 17 oranında düşüş yaşanmıştır.
  • Facebook yeni arkadaşlık uygulaması haberi ile OKCupid ve Tinder uygulamalarına yönelik ilginin azalması etkisi bekleniyor.
Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here