Facebook Piksel Nedir?

0
334
facebook piksel

Facebook piksel anlam olarak reklam ve reklam geliştirmeleri için kullanılan bir JavaScript kod parçasıdır. Facebook piksel kodu olarak bilinen kavram kullanıcıların Facebook Business Manager aracılığı ile vermiş oldukları reklamların etkinliğini analiz etmelerine olanak sağlayan koddur. Bu analiz aracı sayesinde verilmiş olan reklamların performansı ölçülebilir, takip sağlanabilir, dönüşüm ve optimizasyonlar uygulanabilir ve hedef kitleler oluşturularak seçilebilir. Bu anlamda Facebook piksel kodu uygulaması kullanımı son derece kolay ve çok etkili bir araçtır.

Facebook Piksel Kodu Nedir?

Facebook piksel kodu Facebook piksel kullanılarak reklam analizi yaparken oluşturularak internet adresine yerleştirilmesi gereken kodun adıdır. Bu kod ile birlikte kullanıcılara üç işlev sunulmaktadır:

  • Özel Kitleler
  • Özel Dönüşümler
  • Standart Olaylar

Kullanıcılara sunulan her işlevin farklı kullanım alanları ve farklı kullanım amaçları bulunur. Piksel kodu internet sayfasına eklendikten sonra özel kitleler işlevi ile kullanıcıların internet sitesi üzerinde görüntülediği ürünler ve görüntülenme sıklığı gibi bilgiler Facebook piksel tarafından analiz edilir. Böylece bir sonraki reklamda hedef kitle belirlenmiş olur ve reklamlar buna göre ilgili kullanıcılara sunulur. Özel dönüşümler işlevi ise daha çok satış sonrası için kullanılan teşekkür yazısı veya iletişim bilgileri içeren kısımdır. Bu kısım da kullanıcılar tarafından özelleştirilerek belirli bir şirket profili oluşturularak desteklenebilir. Standart olaylar kod düzenlemesi ise internet sitesi üzerindeki bağlantı ve anahtar kelimeler ile ilgili hataların düzeltilmesi veya bu işlevlerin daha etkili çalışması için oluşturulmuştur.

Facebook Piksel Ne İşe Yarar?

Facebook pikselin amacı internet sitesine eklenecek reklam ve reklam araçlarının özelleştirilerek düzenlenmesidir. Belirli kod örgüsü ile çalışan sistem verilecek reklamlar ve bu reklamların analizinde kullanılır.

Facebook Piksel Nasıl Kullanılır?

Facebook pikseli kullanmak için internet sitesi üzerinden alınacak Facebook piksel kodu gereklidir. Bu kod oluşturulduktan sonra ilgili internet sitesine entegre edilir ve kullanılmaya başlanır. İsteğe bağlı olarak bu kodun sağladığı analizlerden hareketle ilgili geliştirme veya özelleştirmeler yapılır. Böylece reklamların daha doğru kitlelere daha doğru zamanlarda iletilmesi sağlanarak getirilerin artırılması ve reklamların işlevinin düzenlenmesi sağlanır.

5

Facebook Piksel Nedir?

Facebook piksel anlam olarak reklam ve reklam geliştirmeleri için kullanılan bir JavaScript kod parçasıdır. Facebook piksel kodu olarak bilinen kavram kullanıcıların Facebook Business Manager aracılığı ile vermiş oldukları reklamların etkinliğini analiz etmelerine olanak sağlayan koddur.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
0 (0 Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here