Facebook Blueprint Nedir?

0
83
Facebook Blueprint

Facebook Blueprint nedir sorusuna cevap olarak, Facebook ve Instagram üzerinden çevrimiçi reklam yayınlamak ve bu reklamların kalitelerini ölçmek için kullanılan reklam ölçüm metodudur denilebilir. Sosyal medya üzerinden reklam yaparken hangi metotların uygulanması gerektiğini, reklamcılık alanında nelere dikkat edileceğini ve reklamcılıkta hangi seviyede olunduğunu belirlenmek için Facebook Blueprint uygulaması kullanılmalıdır.

Facebook Blueprint Uygulaması Türkçe Eğitim ve Sertifika Vermeye Başladı

Facebook üzerinden yapılan reklamlar, doğru stratejilerin uygulanması durumunda büyük geri dönüş alınmasını sağlamaktadır. Instagram ve Twitter gibi sosyal medya kanallarından farklı olarak, Facebook üzerinden yapılan reklamlar viral özellik taşımaktadır. Viral reklamları önemli kılan şey, düşük maliyetle çok fazla kişiye erişim sağlanabilmesidir. Viral reklam ve standart reklamların doğru stratejilerle hazırlanabilmesi için Facebook tarafından Blueprint eğitimleri düzenlenmiştir. Blueprint uygulamasına katılan kişilere, üç ayrı türde sertifika verilmektedir. Facebook Blueprint uygulaması tarafından verilen sertifikalar şunlardır:

  • Blueprint Sertifikası
  • Blueprint E-Eğitim Sertifikası
  • Blueprint Live Sertifikası

Belirtilen sertifikalara sahip olan kişiler, reklamcılık alanında rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başaracaktır. Facebook Blueprint eğitimlerinin düzenlenme amacı, reklamlardaki hataların ortadan kalkmasıdır. Ayrıca yanlış reklam metotları sebebiyle, Facebook uygulaması da yükümlülük altına girmektedir. Bunun önüne geçmek için de Facebook tarafından Blueprint uygulaması geliştirilmiş ve reklamcılara, doğru tanıtım stratejileri öğretilmeye başlanmıştır.

Facebook Blueprint Sertifika Eğitimi Detayları

Facebook üzerinden yapılan reklamlardaki hataların ortadan kalkması amacıyla düzenlenen Blueprint uygulaması üzerinden, 2 milyon kişi sertifika sahibi olmuştur. Blueprint reklamcılık sertifikası eğitimleri, tamamen ücretsiz olacak şekilde tasarlanmıştır. Blueprint sertifika programı kapsamında, 90 farklı konu başlığı işlenmektedir. En iyi reklam fikirleri video paylaşım standartları, ölçümleme ve hedefleme kategorilerinde eğitim modelleri belirlenmiştir. Online pazarlama ve satış alanında en fazla rağbet gören eğitim modeli “Facebook Terminology” ve “Direct Response Marketing” uygulamalarıdır. Facebook Blueprint eğitimlerini eksiksiz şekilde tamamlayan ve eğitim sonunda uygulanan sınavı başarıyla geçene kişilere, Blueprint sertifikası alma hakkı verilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Markalar İçin Instagram Pazarlama Stratejileri

Facebook Blueprint Uygulamasını Kullanmanın Önemi

Blueprint uygulaması tarafından verilen eğitimlere katılan kişiler, geri dönütü yüksek olan reklam modelleri hakkında bilgi sahibi olmaya başlayacaktır. Facebook, Instagram, Messenger ve yakın zamanda ortaya çıkacak olan Whatsapp reklamlarının işleyiş standartlarını öğrenmek amacıyla, Bleprint eğitimlerine katılmak gerekir. Blueprint programı sayesinde, uygulamaların işleyişi çözümlenmekte ve çevrimiçi reklamcılıkta hangi reklam modellerinin daha ön plana çıktığıyla ilgili fikir sahibi olunmaktadır. Reklamcılık alanına yeni giren ya da kendi işletmesinin tanıtımları yapmak için reklam optimizasyonların tercih eden kişiler, Facebook Blueprint eğitimlerini takip etmelidir. Blueprint aracılığıyla, reklam modellerinin çeşitleri belirlenebilir ve yayımlanan reklamların kaliteleri ölçülebilir. Hangi alanda ne tür reklamlar verilmek isteniyorsa, Blueprint tarafından verilen destekler kullanılmalı ve o yönde ilerlenmelidir. Blueprint sertifikalarına sahip bir kişiyle, sertifika programına dahil olmayan bir kişinin yayımladığı reklamlar arasında büyük farklılıklar görülmektedir. Aynı şekilde, Blueprint stratejilerinden haberi olmayan kişilerin hazırladıkları reklamlar, oldukça masraflı olur ve reklamlardan herhangi bir kazanç elde edilemez.

Facebook Blueprint Sertifikası ve Özellikleri

Facebook Blueprint eğitimleri üzerinden sertifika alan kişiler, o alanlarda uzman olacak statüye erişmektedir. Facebook Blueprint sertifikalarına sahip olanların yetkileri şöyle sıralanmaktadır:

  • Facebook sertifikalı medya planlama uzmanı, işletmelerin hedeflerine uygun olacak şekilde Facebook reklam stratejileri düzenlemektedir.
  • Facebook sertifikalı satın alma uzmanları, Facebook, Messenger ve Instagram üzerinden yayınlanacak reklamların satın alma hareketlerini takip etmekte, kampanya yönetimini ilerletmektedir.
  • Facebook sertifikalı reklam ürün geliştiricisi, Facebook Blueprint pazarlama alanında kullanılan teknik adımların takibini gerçekleştirmektedir.
5

Facebook Blueprint Nedir?

Facebook Blue Print nedir sorusuna cevap olarak, Facebook ve İnstagram üzerinden çevrimiçi reklam yayınlamak ve bu reklamların kalitelerini ölçmek için kullanılan reklam ölçüm metodudur denilebilir.

Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)
İlginizi Çekebilir:  Facebook Yeni Arkadaşlık Uygulamasını Test Etmeye Başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here