En Sık Uygulanan Anti-SEO Teknikleri

0
377
anti seo teknikleri

Web sitelerinin başarısını düşürmek amacıyla uygulanan ani SEO çalışmaları, belli başlı teknikler üzerinden yürütülmektedir. Google algoritmasında üst sıralara çıkmak isteyen siteler, SEO optimizasyonlarını kullanmakta ve sitelerin organik ziyaretçi oranını arttırmaktadır. SEO optimizasyonu ve içerikleri sayesinde başarıya ulaşan siteler, organik ziyaretçi sayısını yükselterek Google sıralamasında başarı elde etmektedir. Sitelerin başarısını zedelemek ve Google tarafından zararlı site olarak algılanmasını isteyen rakipler, anti SEO tekniklerini kullanarak sitelere zarar verecek saldırılar düzenlemektedir. Rakip sitelere saldırı için en sık uygulanan anti seo teknikleri, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Backlink Kullanılarak Gerçekleştirilen Anti SEO Saldırıları

Web sitelerinin SEO değerini düşürmek amacıyla en fazla tercih edilen yöntem backlink saldırılarıdır. Backlink saldırıları, web site sahiplerinin haberi olmadan gerçekleştirileceğinden, ilk aşamada anlaşılması çok zordur. Backlink kullanımı site değerini yükseltirken, sitelerin zarar görmesi amacıyla alakasız anahtar kelimeleri içeren backlinkler kullanılarak, sitenin SEO sıralaması düşürülmektedir. Backlinklerin alakasız yerlerde kullanılması, aynı web sitelerinden yüzlerce link alınması, aynı IP adresine sahip olan sitelerden backlink alınması ya da saldırı amacıyla düzenlenen sitelerden bağlantı alınması, anti SEO çalışmalarının kısa sürede hedefine ulaşmasını sağlamaktadır. Anti seo teknikleri içerisinde en fazla tercih edilen saldırı modeli olan backlink kullanımı, içeriklerin kalitesini ve site güvenliğini derinden etkilemektedir.

Yanlış Teknik Pazarlamasıyla Gerçekleştirilen Anti SEO Uygulamaları

İnternette yer alan web siteleri tarafından gerçekleştirilen anti SEO saldırılarında, yanlış bilgilendirme tekniği kullanılmaktadır. Sitelere herhangi bir getiri sağlamayan, ayrıca sitelerin SEO değerini düşüren teknikleri web sitelerine tavsiye ederek, sitelerin başarısızlıkları izlenmektedir. Dijital ortamdan alınan SEO tavsiyelerinin saldırı amaçlı hazırlanıp hazırlanmadığını tespit etmek için SEO uzmanına danışılması ve onların yardımıyla SEO stratejilerinin uygulanması gerekmektedir. Yanlış teknik kullanımı, sitelerin mevcut sıralamasının da düşmesine, hatta sitelerin banlanmasına yol açabilir. Dijital medya ajansları ya da bireysel çalışan SEO uzmanlarının tavsiyelerine başvurarak, SEO çalışmalarının yürütülmesi gerekmektedir.

İçerikler Üzerinden Yapılan Anti SEO Saldırıları

Web sitelerinde kullanılan içerikler üzerinden, anti SEO saldırıları gerçekleştirilmektedir. SEO uyumlu olacak şekilde hazırlanması gereken makaleler Google kurallarına aykırı olacak şekilde düzenlenerek, internet sitelerinin değer kaybetmesi sağlanmaktadır. İçeriklerde uygunsuz kelimelerin kullanılması, müstehcen kelime ve kelime gruplarına yer verilmesi, web sitelerinin banlanmasına kadar gidecek problemli bir süreci başlatmaktadır. İçeriklerin noktalama işaretlerine uygun olmayacak şekilde hazırlanması, imla ve yazım kurallarına dikkat edilmemesi, anlamsız ve alakasız anahtar kelimelerin içeriklere eklenmesi, içerik kalitesini düşürecektir. Ayrıca farklı web sitelerinden alıntı yapılarak, olduğu gibi kopyalanan ve içeriklere eklenen cümleler, sitelerin Google yasaklılar listesine girmesine sebep olabilir. Sitelerin sıralama kaybetmesinin yanında, telif hakkı sebebiyle de cezalandırılması ve spam olarak ifşa edilmesi, anti SEO saldırılarının en büyük amacıdır.

Sitenin Manipüle Ederek Anti SEO Saldırıları Yapılabilir!

Web sitelerinin saldırganlar tarafından ele geçirilmesi, anti SEO saldırılarının kolayca uygulanmasına ortam sağlayacaktır. Anti SEO saldırıları için belirlenen backlink alımı ve içerik manipüleleri, web sitesi ele geçirildikten sonra gizlice yürütülmektedir. Web sitesine alınan gizli dosyalar, küçük boyutlu baclinkler ve yazılımlar, sitenin zaman içerisinde çöküşe geçmesine yol açacaktır. Web sitesinin bot trafik verileriyle oynanması, kısa süre içerisinde Google tarafından tespit edilmekte ve sitelerin sıralaması düşürülmektedir. Geçmiş dönemlerde alexa hilesi olarak bilinen bu yöntem, anti SEO stratejilerinin arasında yerini almaktadır. Web sitesinin ziyaretçi oranları ve sitede kalma süresini belirten verilerle oynayarak da anti SEO saldırıları devam ettirilir.

5

En Sık Uygulanan Anti-SEO Teknikleri

Web sitelerinin başarısını düşürmek amacıyla uygulanan ani SEO çalışmaları, belli başlı teknikler üzerinden yürütülmektedir. Google algoritmasında üst sıralara çıkmak isteyen siteler, SEO optimizasyonlarını kullanmakta ve sitelerin organik ziyaretçi oranını arttırmaktadır. SEO optimizasyonu ve içerikleri sayesinde başarıya ulaşan siteler, organik ziyaretçi sayısını yükselterek Google sıralamasında başarı elde etmektedir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here