Başarılı İçerik Üretmek İçin Kullanılabilecek Araçlar

0
37
başarılı içerik üretmek

Web sitelerine kaliteli içeriklerin eklenmesi, sitelerin Google sıralamasında yükselmesine yardımcı olmaktadır. Sosyal medya uygulamalarına ya da web sitelerine eklenmek üzere başarılı içerik üretmek için kullanılabilecek araçların her biri, içerikler için farklı alanlarda çalışma yürütmektedir. Oluşturulmak istenen içeriklerin türüne ve hedefine göre, kullanıcılar arasında en fazla tercih edilen araçlar tespit edilmelidir. İçerik oluşturma araçlarıyla oluşturulan içerikler, kullanıcıların dikkatini çeker ve sitelerin Google sıralaması yükselmeye başlar. Canva, Hemingway, Headline Analyzer ve Snappe gibi araçlar başta olmak üzere, içerik üretimi için kullanılan araçların özellikleri yazı içerisinde detaylıca ele alınmıştır.

Canva Kullanımıyla İçerik Görselleri Düzenlenebilir

Web sitesi ya da sosyal medya içeriklerinin dikkat çekebilmesi için kaliteli görsellere yer verilmelidir. Özellikle blog sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yapılacak paylaşımların dikkat çekerek etkileşim alabilmesi için görsel içeriklerin göz alıcı olması gerekir. Canva tarafından hazırlanan görsel içerik şablonları, içeriklerin düzenlenmesinde fikirler sunmaktadır. Canva tarafından sunulan görsel şablonların kullanımıyla görsel öğeler üzerinde düzenleme yapılabileceği gibi, uygulamayı kullanarak özgün içerik şablonları da tasarlanabilir. Canva uygulaması, bünyesinde barındırdığı kütüphane içerisinde birbirinden farklı ve güncel görsel içerik şablonlarına yer vermektedir. Kütüphanede bulunan görsel içerik şablonlarını olduğu gibi kullanma imkânı mevcutken, hazır şablonlar üzerinde güncellemelerin yapılma şansı da bulunmaktadır. Başarılı içerik üretmek için kullanıcıların tercihleri arasında yer alan Canva uygulaması, ücretli ve ücretsiz olarak birbirinden farklı görsel içerik hizmetleri sunmaktadır.

Hemingway App Kullanarak İçeriklerin Yazıları Netleştirilebilir

Web sitelerine eklenecek yazılardaki hataların tespit edilmesi için gerekli analizler, Heminway App aracıyla gerçekleştirilmektedir. İçeriklerde kullanılan yazım düzeyinin ortalama okunabilirlik değerleri, cümlelerin okunurluğu ve içeriklerde kullanılan kelimelerin anlaşılırlığı, program tarafından analiz edilmektedir. Çıkan sonuçlar üzerinde, içeriklerdeki yazım dilini sadeleştirmek ve okunabilirliğini kolaylaştırmak amacıyla alternatif örnekler hazırlanmaktadır. Web sitesi içeriklerinin dilini sadeleştirmek ve içeriklerin kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılan Hemingway App, tamamen ücretsiz olacak şekilde hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Ajansı Seçerken Dikkat Edilecekler

Headline Analyzer Kullanımıyla İçerik Başlığı Belirleme

İçeriklerin başlıklarının seçimi konusunda yardım almak isteyen web siteleri, Headline Analyzer aracını kullanarak stratejik başlık seçimi yapabilir. Başlık seçiminin doğru yapılması, içeriklerin arama motorlarında ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır. İçerik paylaşımları sırasında başlıklarda kullanılan anahtar kelimeler, sitelerin organik ziyaretçi sayısının artmasına ve sitelerin Google sıralamasında yükselmesine yardımcı olacaktır. Kullanıcıların içerikleri incelemesine yol açan en büyük etken, içeriklerin başlıklarının dikkat çekici olması ve arama sıralamasının üst kısımlarında yer almasıdır. Headline Analyzer aracının kullanımıyla, içerikler için seçilen başlıkların gramer yapısı, genel özellikleri, dikkat çekiciliği ve okunabilir olması gibi faktörler analiz edilmektedir.

Slide.ly Kullanarak Video ve Fotoğraf Koleksiyonları Oluşturulabilir

Müşteri kitlesinin dikkatini çekecek görsel öğeler hazırlamak için Slide.ly programı kullanılabilir. Basit paylaşımları dikkat çekici boyuta çıkarmak için kullanılan Slide.ly programı, kolay kullanımı ve etkili çözümleriyle dikkat çekmektedir. Kullanıcıların isteklerine ve tercihlerine göre sosyal medya içerik düzenlemesi yapılabilir, video ve fotoğraf albümleri oluşturulabilir. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Slide.ly seçilen görsel içeriklerin üzerinde düzenleme yapılmasına olanak vermektedir.

Snappa Kullanımıyla İçerikler İçin Grafik Oluşturulabilir

Blog sayfalarında başarılı içeriklerin üretilmesi aşamasında Snappa uygulaması kullanılarak içeriklere uygun grafikler tasarlanabilir. Herhangi bir grafik tasarım programı ya da photoshop bilgisi olma zorunluluğu bulunmadan, Sanappa programıyla grafik tasarımı yapılabilir. Grafik tasarımlarının işlevleri ve modelleri, uygulamada belirtilen adımlara göre belirlenmektedir. İçerik üretme araçlarından bir tanesi olan Snappa, kullanılan özelliklere göre ödeme planları oluşturmakta ve kullanıcılara özel ödeme paketleri planlamaktadır.

5

Başarılı İçerik Üretmek İçin Kullanılabilecek Araçlar

Web sitelerine kaliteli içeriklerin eklenmesi, sitelerin Google sıralamasında yükselmesine yardımcı olmaktadır. Sosyal medya uygulamalarına ya da web sitelerine eklenmek üzere başarılı içerik üretmek için kullanılabilecek araçların her biri, içerikler için farklı alanlarda çalışma yürütmektedir.

İlginizi Çekebilir:  İçerik Pazarlaması İçin Faydalı Araçlar
Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here