App Deep Linking Nedir?

0
553

App deep linking mobil internet kullanıcılarını farklı içerikler içerisinde dolaştırmaktansa direkt olarak istenilen linke ulaştırmaya yarar. Bu şekilde yapılan uygulamalarda kullanıcı istediği içeriğe app deep linking sayesinde kısa sürelerde ulaşabilir.

App Deep Linking Nasıl Çalışır?

App deep linking çalışma prensibi olarak kullanıcıyı yormadan direkt olarak istediği içeriğe ulaştırır. Bu şekilde yapılan reklam uygulamaları sayesinde kullanıcılar gereksiz içerikler içerisinde yorulmadan istediği ürüne ulaşabilir. Örneğin ticaret sitesi tarafından deep linking ile verilen reklam ile servis edilen bir ürüne ulaşmak isteyen kullanıcı ticaret sitesinin ana sayfasına girip o ürünü aratmadan direkt olarak reklamı verilen ürün ile kullanıcıyı buluşturmaktadır. Bu şekilde verilen reklamlar ürüne ulaşmak isteyen kullanıcıya kolaylık sağladığı gibi ürünü pazarlayan firma içinde daha çok ürün satmasını sağlamaktadır.

Deep Linking Nedir?

Deep linking mobil ve diğer internet kullanıcıları için sunulan hızlı bir şekilde yormadan içeriğe ulaştırmayı amaçlayan link türüdür. Deep link sayesinde istediğiniz ürünü kısa süre içerisinde temin edebilmeniz sağlanmaktadır.

App Deep Linking Avantajı Nelerdir?

App deep linking avantajı kullanıcıyı gereksiz detaylar ile yormadan direkt olarak içeriğe göndererek kullanıcı ile içeriği buluşturmasıdır. Bu şekilde verilen reklamlar sayesinde internet alışveriş oranları hızlı bir şekilde artmaktadır. App deep linking bu avantajı ile hem kullanıcı hem de içerik sahibi tarafından fayda sağlamaktadır.

Geleneksel Deep Linking Nedir?

Geleneksel deep linking size URL üzerinden değil de uygulama esaslı link fırsatı sunmaktadır. Bu gibi işlemlerde ise uygulama sahibi olmayan kişilerin bu reklamlara ulaşması için uygulamayı edinmeleri gerekmektedir. Bu işlem uygulama sahibi olmayan kişiler için uğraştırıcı olduğundan çok fazla tercih edilmemektedir.

Gecikmeli Deep Linking Nedir?

Gecikmeli deep linking size internet sitesi linki gibi fırsatlar sunmaktadır. Fakat gecikmeli linklerin internet sitesi linklerinden farklı olarak uygulama sahibi olmanıza bakmaktadır. Gecikmeli link sizi belirtilen uygulama sahibi iseniz sizi direk olarak içeriğe göndermektedir. Uygulama sahibi olmamanız durumunda ise sizi uygulamayı edinmeniz için mobil uygulama mağazanıza göndermektedir. Bu şekilde verilen app deep linking ile uygulama üzerinden daha kaliteli deneyim yaşayabilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here