Anti-SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

0
31
anti seo nedir

Web sitelerinin Google başarısını düşürmek ve sitelerin Google tarafından banlanmasını sağlamak amacıyla yürütülen illegal çalışmalara anti-SEO adı verilmektedir. Yasal olmayan çalışmalar arasında yer alan anti-SEO stratejileri, Google başarısı organik yöntemlerle düşürülemeyen sitelere zarar vermeyi amaçlamaktadır. Kötü niyetli SEO uzmanları tarafından yürütülen anti-SEO çalışmalarıyla, Google sıralamasında başarı sağlamış sitelerin organik müşteri kitlesine zarar verilmektedir.  Anti seo nedir sorusunun cevabı, makale içerisinde yer alan açıklamalarda detaylı şekilde ele alınmıştır.

Anti SEO Çalışmalarının Özellikleri Nelerdir?

Web sitelerinin zarar görmesini isteyen kişiler, sitelere anti SEO saldırıları düzenlemektedir. Anti SEO çalışmaları, backlinkler, içerikler ya da sitelerin kendi kendilerine uyguladıkları yanlış stratejiler sonucunda etkilerini göstermektedir. Web sitelerinin başka kullanıcılar tarafından ele geçirilmesinin ardından, sitenin SEO değerlerinin düşürülmesi için birçok çalışma yürütülebilir. Ayrıca siteye uzaktan müdahale gerçekleştirilerek de kullanıcıların organik ziyaret oranı düşürülür ve sitelerin Google sıralamasında düşmesi sağlanır. Anti SEO çalışmaları, sitelere yapılan saldırılar olarak değerlendirilmektedir. Web sitesinin sahipleri tarafından önlem alınmaması durumunda, siteler Google tarafından banlanabilir, sitelerin organik ziyaretçileri sitelerden uzaklaşabilir hatta sitelerin kullanımı tamamen engellenebilir.

Anti SEO Yapmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Anti SEO nasıl yapılır sorusunun yanıtı, aşağıda belirtilen işlemler takip edilmelidir:

  • SEO değerleri yok edilmek istenen siteler üzerine gizli link ve gizli yazılar verilerek, anti SEO uygulamalarına başlanmalıdır. Hidden link ve hidden text olarak adlandırılan görünmez yazılar, siteye oldukça küçük puntolarla eklenmelidir.
  • İçeriklerdeki yazım kurallarına önem verilmemesi, Meta Tag Hataları olarak değerlendirilmektedir. İçeriklerde aynı kelimelerin sürekli kullanılması, SEO değerlerinin düşmesine sebep olmaktadır.
  • İçeriklerde olması gereken etik kurallar ihlal edilmelidir. Site üzerinde yasaklı kelimelerle başlayan linkler kullanılmalıdır.
  • Sitede yer alan içeriklerin, farklı sitelerden kopyalanması ve aynı şekilde içeriklere dahil edilmesi gerekir.
İlginizi Çekebilir:  En İyi Anahtar Kelime Listesi Nasıl Oluşturulur?

Belirtilen uygulamalar sonucunda, SEO için belirtilen tüm kriterler ihlal edilmiş sayılır ve anti SEO işlemleri, sitelerin Google oranlarını düşürür.

Ati SEO Yapmak İçin Aynı Networkteki Sitelere Backlink Verilmelidir

Anti SEO faaliyetlerinin siteye işlemesi için aynı backlink yapısında tasarlanmış birçok siteden backlink alınmalıdır. Sitede yer alan backlinklerin sayısı ve yoğunluğu arttırılmalıdır. Aynı kelimelerden oluşan yüzlerce backlink ve cümle yapısı kullanımı, sitelerin SEO değerlerini düşürecektir. Aynı ya da benzer IP adresini kullanan sitelerden backlink alınmalıdır. Birden fazla ortak IP adresine sahip olan siteden link alındığı zaman, sitenin sıralaması düşürülecektir. Link alınan sayfalarla, web sitelerinin içerikleri arasında bağlantı bulunmamalıdır. Site içeriğiyle alakasız backlinkler tercih edildiği zaman, sitelerin Google aramalarında görüntülenme oranı düşürülecektir. İçeriklere eklenen linkler için alt sayfa çıkışı yapılmamalı, sadece ana sayfa çıkışı verilmeli ya da alt sayfa çıkışı verilen linklerin içeriklerle ilgisiz olması gerekir. Backlinklerin konumlarını doğru yapmamak ve sosyal medya hesaplarından gelen backlinklerin yoğunluğu arttırılmalıdır. Anti seo yapmak için belirtilen link çalışmaları, sitelerin Google değerlerini düşürecektir.

Anti SEO Nasıl Tespit Edilir?

Anti seo yapımı için kullanılan stratejiler, sitelerde kolayca fark edilmez ve profesyonel şekilde kamufle edilir. Web sitelerinin başarı oranlarının düşürülmesi amacıyla rakip siteler tarafından uygulanan anti SEO çalışmaları, sitelerin düzenli olarak kontrol edilmemesi sonucu başarıya ulaşmaktadır. Sitelerin haftalık olarak analiz edilmesi, verilerin dikkatli şekilde kullanılması, içeriklerin sürekli kontrol edilmesi ve backlink sitelerinin takip edilmesi, anti SEO saldırılarının tespit edilme olasılığını arttıracaktır. Google Webmaster üzerinden düzenli olarak site analizi yapılması, anti seo saldırılarının tespit edilmesini ve saldırılara karşı önlem alınmasını kolaylaştıracaktır.

5

Anti-SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

Web sitelerinin Google başarısını düşürmek ve sitelerin Google tarafından banlanmasını sağlamak amacıyla yürütülen illegal çalışmalara anti-SEO adı verilmektedir. Yasal olmayan çalışmalar arasında yer alan Anti-SEO stratejileri, Google başarısı organik yöntemlerle düşürülemeyen sitelere zarar vermeyi amaçlamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  SEO’da Sesli Arama Optimizasyonu Nasıl Yapılır?
Gönderiliyor
Ziyaretçi Oyları
( Oy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here